• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1639
  • Dodano: 2018-12-17 / 21:08
  • Komentarzy: 0

  Pstrokate, kolorowe choinki znów będą modne w tym roku? Tak twierdzą specjaliści od...bombek

  Pstrokate, kolorowe choinki znów będą modne w tym roku? Tak twierdzą specjaliści od...bombek

  (Fot. Dżacheć)

  Klej, szklana bombka, brokat, ozdoby i głowa pełna pomysłów - to wszystko, co potrzebne jest do stworzenia pięknej bombki świątecznej.


  Podczas trwania warsztatów każdy uczestnik mógł poznać etapy powstawania szklanych bombek choinkowych i ozdobić samemu szklaną bombkę choinkową, która może być wspaniałym prezentem świątecznym! Chętnych do udziału nie brakowało, a sami prowadzący podkreślają, że takie wydarzenia cieszą się co raz większą popularnością.

  - Jesteśmy przywiązani do tradycji. Tutaj jest to już cykliczna impreza, która powtarzana jest co roku. Warsztaty bożonarodzeniowe wpisały się już w tradycje. Z roku na rok dokładamy stołów, bo chętnych jest co raz więcej, dziś nawet kilka osób stoi, bo brakło miejsc siedzących - mówi Ewa Żołna, prowadząca warsztaty, właścicielka Opolskiej Pracowni Rękodzieła Ludowego i Artystycznego "Cepelia Opolska".

  - Moda na kolory zmienia się, chociaż jednak my Polacy jesteśmy tradycjonalistami. Chcemy by nasze choinki były pstre, kolorowe, niebieskie, czerwone złote i srebrne. My jako producenci obserwujemy, że z roku na rok co raz mniejszym powodzeniem cieszą się choinki marketowe. Im bardziej pstrokato, tym lepiej - dodaje Ewa Żołna.

  - Mam małe dzieciaki i jeden, czy dwa kolory na choince by nie przeszły. Cieszę się, że są takie warsztaty, gdzie możemy wspólnie zrobić własne bombki. Oprócz tego na choince zawisną cukierki, kolorowe karteczki i wszystko, co dzieciakom przyjdzie do głowy, oczywiście w granicach rozsądku - mówi Maria, uczestniczka warsztatów.

  Organizatorami warsztatów był Wydział Kultury, Turystyki i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta Opola oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu.

  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".