• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1540
  • Dodano: 2018-12-17 / 21:08
  • Komentarzy: 0

Pstrokate, kolorowe choinki znów będą modne w tym roku? Tak twierdzą specjaliści od...bombek

 
 
Pstrokate, kolorowe choinki znów będą modne w tym roku? Tak twierdzą specjaliści od...bombek

(Fot. Dżacheć)

Klej, szklana bombka, brokat, ozdoby i głowa pełna pomysłów - to wszystko, co potrzebne jest do stworzenia pięknej bombki świątecznej.


Podczas trwania warsztatów każdy uczestnik mógł poznać etapy powstawania szklanych bombek choinkowych i ozdobić samemu szklaną bombkę choinkową, która może być wspaniałym prezentem świątecznym! Chętnych do udziału nie brakowało, a sami prowadzący podkreślają, że takie wydarzenia cieszą się co raz większą popularnością.

- Jesteśmy przywiązani do tradycji. Tutaj jest to już cykliczna impreza, która powtarzana jest co roku. Warsztaty bożonarodzeniowe wpisały się już w tradycje. Z roku na rok dokładamy stołów, bo chętnych jest co raz więcej, dziś nawet kilka osób stoi, bo brakło miejsc siedzących - mówi Ewa Żołna, prowadząca warsztaty, właścicielka Opolskiej Pracowni Rękodzieła Ludowego i Artystycznego "Cepelia Opolska".

- Moda na kolory zmienia się, chociaż jednak my Polacy jesteśmy tradycjonalistami. Chcemy by nasze choinki były pstre, kolorowe, niebieskie, czerwone złote i srebrne. My jako producenci obserwujemy, że z roku na rok co raz mniejszym powodzeniem cieszą się choinki marketowe. Im bardziej pstrokato, tym lepiej - dodaje Ewa Żołna.

- Mam małe dzieciaki i jeden, czy dwa kolory na choince by nie przeszły. Cieszę się, że są takie warsztaty, gdzie możemy wspólnie zrobić własne bombki. Oprócz tego na choince zawisną cukierki, kolorowe karteczki i wszystko, co dzieciakom przyjdzie do głowy, oczywiście w granicach rozsądku - mówi Maria, uczestniczka warsztatów.

Organizatorami warsztatów był Wydział Kultury, Turystyki i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta Opola oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".