• 0
0
  • Wyświetleń: 1268
  • Dodano: 2019-08-06 / 15:00
  • Komentarzy: 2
  • Artykuł sponsorowany

Z czego wykonać podjazd do domu?

 
 
Z czego wykonać podjazd do domu?
Chcąc zbudować solidny oraz funkcjonalny podjazd do domu należy zastanowić się nad wyborem odpowiednich materiałów wykończeniowych. To od nich zależy trwałość i wygląd tej powierzchni, a także to, czy cały proces stanie się inwestycją na lata, czy może po kilku miesiącach trzeba będzie dokonywać wymuszonych zmian.

Naturalny kamień jako podjazd do domu

Warto przemyśleć na początek wykorzystanie naturalnych materiałów, które cieszą się ogromną popularnością na rynku. Są przede wszystkim niezwykle wytrzymałe, odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne oraz trwałe. Wykonanie podjazdu do domu z naturalnego materiału nie będzie należało do najtańszych rozwiązań, ale z pewnością stanie się inwestycją na wiele lat. Kostka brukowa z kamienia jest niezwykle elegancka, wytrzyma ciężar samochodów osobowych i będzie stanowić unikalną dekorację w całej posesji.

Podjazd do garażu z kostki betonowej

Będąc w temacie kostki brukowej warto wziąć pod uwagę tańszą alternatywę do kamienia naturalnego. Betonowa kostka brukowa jest na tyle uniwersalna, że sprawdza się w niemalże każdym otoczeniu oraz stylistce - zarówno w tradycyjnym, jak i nowoczesnym budownictwie. Najważniejsze, żeby wygląd podjazdu pod dom był spójny z elewacją budynku oraz stylem całej posesji.

Najpopularniejszym rozmiarem jest kostka o grubości 4 cm - układanie kostki brukowej o takich parametrach sprawia, że podjazd wytrzyma nacisk przeciętnej osobówki. W przypadku, gdy z podjazdu będą często korzystały masywniejsze samochody najlepiej wybrać kostkę o większej wytrzymałości na ściskanie (powyżej 50 MPa). Alternatywą dla tego rodzaju podjazdu mogą być też specjalne płyty betonowe. Nie prezentują się tak dobrze, jak kostka brukowa, ale są bardziej odporne na ciężar. Zagęszczenie betonu metodą wibroprasowania sprawia, że materiał jest bardziej trwały, odporny na działanie warunków atmosferycznych (np. mróz) czy wykazuje niski poziom nasiąkliwości.

Klinkier na podjazdu do domu

Kolejnym materiałem, który jest chętnie wykorzystywany do budowy podjazdu do garażu czy domu, jest klinkier. Jest to ceramiczne tworzywo, które charakteryzuje odporność na działanie promieni UV i różnego rodzaju substancji chemicznych, jak kwas czy olej. Ten materiał świetnie komponuje się z elementami naturalnego kamienia, dlatego z pewnością będzie pasował do tradycyjnego budownictwa. Wykorzystując cegły klinkierowe w kształcie prostokątów, można układać bruk w różne i bardzo oryginalne wzory.

Projektowanie podjazdu do domu

Wybór odpowiednich materiałów jest niezwykle ważny, ponieważ wpływa na funkcjonalność podjazdu oraz bezpieczeństwo i komfort jazdy. Już na etapie projektowania warto wziąć pod uwagę rodzaj materiałów, które się użyje. Istnieje dowolność pod względem kolorów i wzornictwa, a rynek oferuje szerokie możliwości w tym temacie. Przed podjęciem decyzji o budowę podjazdu pod garaż betonowy lub dom, warto dokładnie sprecyzować dostępny budżet, zrobić rozeznanie na rynku, a także skonsultować sprawę z fachowcami. Specjalista doradzi najkorzystniejsze rozwiązanie, biorąc pod uwagę lokalizację, dostępną powierzchnię i warunki panujące w otoczeniu domu.Artykuł sponsorowany

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-08-09 11:53:48 [89.64.59.*] id:1579559  
Szubrawca: Napisał postów [129], status [wyjadacz] Reputacja
Najlepsze byłoby dobrze wyschnięte krowie łajno. Elegancko i klasycznie ;)

Nick:
Treść:
2019-08-09 10:57:12 [79.255.59.*] id:1579558  
anstel: Napisał postów [3800], status [VIP] Reputacja
Proponował bym regips.

Nick:
Treść: