• Wyświetleń: 775
  • Dodano: 2019-06-13 / 13:10
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

  Paczka z domu, nie z poczty

  Paczka z domu, nie z poczty
  Długie kolejki na poczcie, na którą trzeba przewieźć lub przenieść paczkę mogą zniechęcać. Tym bardziej że poczta pełni obecnie funkcję także placówki handlowej, co może dodatkowo spowalniać obsługę klientów. Alternatywą jest wysłanie paczki kurierem, który odbierze ją od nas z domu lub biura.

  Mniej chętnie chodzimy na pocztę
  Z założenia placówka pocztowa jest miejscem, gdzie odbiera się i nadaje przesyłki oraz korespondencję. Ponadto służyć ma realizowaniu przekazów i opłacaniu rachunków. Obecnie ta ostatnia funkcja zanika i korzystają z niej głównie ludzie nie obsługujący kont bankowych, załatwiający rachunki przy okazji odbierania lub nadawania przesyłek lub po prostu przyzwyczajeni do korzystania z placówek.

  Znaczenie dla osłabienia tej funkcji poczty ma nie tylko bankowość internetowa, dzięki której w wygodny sposób wykonamy przelew naszych należności. Powstały także liczne możliwości opłacenia rachunków "fizycznie", ale w innych niż placówki pocztowe miejscach. Zrobimy to w wielu punktach handlowych w całym kraju, płacąc przy tym niższą prowizję niż ta naliczana przez Pocztę Polską.

  [edit] Opłacaniu rachunków poza pocztą sprzyja oczywiście bankowość internetowa, dzięki której można wygodnie wykonać przelew, nie ruszając się z domu. Można również dokonać wpłat w wielu sklepach, przy okazji zakupów, płacąc przy tym niższą prowizję niż ta naliczana przez Pocztę Polską.

  Poczta handlowa
  Cechą współczesnych placówek pocztowych jest mnogość wszelkiego rodzaju produktów, którymi handlują. Jeszcze dwadzieścia lat temu, można było tam kupić głównie pocztówki, koperty czy okolicznościowe znaczki. Obecnie roi się na pocztach od kalendarzy, książek, artykułów piśmienniczych, zabawek, a nawet kosmetyków i artykułów higienicznych.

  W jaki sposób ten bogaty asortyment przekłada się na czas obsługi klienta? Nie ma na ten temat dokładnych danych, ale doświadczenia wielu klientów pokazują pocztową rzeczywistość.
  Osoby, które dokonują zakupu dajmy na to kalendarza, często potrzebują czasu do namysłu lub chcą obejrzeć alternatywne produkty. Nieraz pracownik musi także konkretnej rzeczy poszukać lub przejść do odpowiedniej witryny. Wszystko to, ku niezadowoleniu osób w kolejce, wpływa na czas obsługi.

  Paczka z domu lub z pracy
  Nic dziwnego, że do nadawania paczek coraz częściej korzystamy z usług firm kurierskich. Oszczędza to czas i gwarantuje wygodę, której nie zapewnia poczta. Ważny jest także fakt, że przesyłki kurierskiedocierają znacznie szybciej. Jest to zazwyczaj 48 godzin od nadania, co przy wysyłce paczki tradycyjną drogą jest zazwyczaj nieosiągalne.

  Nadanie przesyłki bez konieczności wizyty na poczcie jest bardzo wygodne. Niekoniecznie trzeba być w tym czasie w domu, tym bardziej że kurierzy odbierają paczki zazwyczaj w godzinach od 8:00 do 18:00. Wysyłka paczki kurierem z miejsca pracy może być w tym przypadku dobrym rozwiązaniem.

  Bez wypełniania druczków
  Wygodną cechą systemu wysyłek kurierskich jest możliwość prostego wypełnienia druku nadania przez internet. List przewozowy wygenerowany za pomocą aplikacji on-line wystarczy wydrukować i wręczyć pracownikowi firmy. Tu trzeba oddać sprawiedliwość Poczcie Polskiej, która również daje możliwość wypełnienia listu przewozowego przez internet. [edit] (taką możliwość daje zresztą też Poczta Polska)

  On-line zamówimy także kuriera. Służą do tego systemy i aplikacje firmy kurierskich. Niestety jednak nie będziemy wiedzieć, o której dokładnie godzinie paczka zostanie odebrana. Problem ten dotyczy jednak tylko usług standardowych. Decydując się na dodatkowo płatny odbiór terminowy, możemy zaznaczyć, by kurier pojawił się u nas w konkretnym przedziale godzin, np. od 9:00-12:00, lub od 17:00-20:00. Opcja ta wykorzystywana jest najczęściej przez osoby, które chcą nadać paczkę z domu, gdzie są dopiero wieczorem, po pracy. [edit] Skorzystanie z tej możliwości nie wiążę się z wysokimi kosztami.

  Artykuł sponsorowany

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".