• Autor: Spiegel
    • Wyświetleń: 1213
    • Dodano: 2018-12-03 / 06:34

Gwardia wygrywa w Gdyni

Gwardia Opole na wyjeździe, w meczu PGNiG Superligi pewnie zwyciężyła niżej notowany zespół Arki Gdynia 40:29 . Niespodzianki nie było!

Mecz z Arką skończył rundę zasadniczą PGNiG Superligi. Nasi zawodnicy zdecydowanie pokonali na wyjeździe drużynę Arki Gdynia. Zwycięstwo Gwardii, ani przez moment nie było zagrożone.

Arka jest zdecydowanym autsajderem w tabeli. Zdobyła do tej pory zaledwie trzy punkty. Wobec powyższego, ewentualna porażka Gwardii w tym meczu byłaby niezwykłą sensacją.

Pierwsze piętnaście minut spotkania było wyrównane. Arka nawet po strzale Janikowskiego objęła prowadzenie. Od 9 minuty spotkania wszystko przebiegało już zgodnie z wcześniej zaplanowanym scenariuszem. Niepodzielnie na parkiecie panowała Gwardia. W 17 minucie spotkania było już 10 : 7 dla naszych. Później było już tylko gorzej dla Arki. W efekcie pierwsza część spotkania zakończyła się ośmiobramkową przewagą Gwardii Opole.

W drugiej odsłonie Arka poderwała się do ataku i zniwelowała przewagę do czterech bramek. I to było wszystko na co było stać w tym dniu drużynę gospodarzy. Podopieczni trenera Rafała Kuptela nie pozwolili Arce na więcej. Podrażnieni w swojej ambicji pokazali na co ich stać. Z Gwardią się nie żartuje i nie zadziera.

Gra została zdominowana przez Opolan, co uwidoczniło się szybko liczbą punktów na tablicy wyników. Nasi zawodnicy jednoznacznie pokazywali, kto jest w tym spotkaniu lepszy. Grali jak w transie i strzelali kolejne bramki w sposób bardzo widowiskowy.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem Gwardii 40: 29. Do wyróżniających się zawodników Gwardii w tym spotkaniu należeli: Antoni Łangowski i Patryk Mauer, którzy zdobyli po osiem goli.

Gwardia zakończyła pierwszą rundę fazy zasadniczej na 5 miejscu z dorobkiem ośmiu zwycięstw i pięciu porażek. Na własnym parkiecie zobaczymy naszą drużynę dopiero 30 stycznia, gdy w 15 kolejce zmierzy się z Pogonią Szczecin.