• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2538
  • Dodano: 2018-12-01 / 08:06
  • Komentarzy: 2

Kończy się sezon "działkowy". Warto pamiętać o zabezpieczeniu ogródka przed kradzieżą

 
 
Kończy się sezon "działkowy". Warto pamiętać o zabezpieczeniu ogródka przed kradzieżą

(Fot. Dżacheć)

Ogródki działkowe i altanki najczęściej są słabo zabezpieczone przed dostępem niepowołanych osób. Wykorzystują to zarówno złodzieje, jak i osoby bezdomne.


Nie tylko koniec sezonu upraw, ale też co raz niższe temperatury powietrza bardzo często skłaniają "turystów" do odwiedzin na ogródkach działkowych. Szczególnie rozbudowanych i bogatych altanek. Bardzo często przez niezabezpieczone furtki przechodzą bezdomni szukający schronienia. Poza osobami szukającymi ciepłego schronienia niestety cennych łupów na ogródkach działkowych szukają także złodzieje.

Okres zimowy jest dla złodzieja idealna porą, ponieważ najczęściej teren ogródków działkowych jest zwyczajnie pusty i nieobserwowany. Działkowicze bardzo często nie inwestują też w drogie zabezpieczenia altanek i domków, co jeszcze bardziej ułatwia pracę.

Co zatem zrobić, żeby nie paść ofiarą złodziei? Przede wszystkim nie kusić złodzieja i nie trzymać w altankach wartościowych przedmiotów. Elektronarzędzia są chodliwym towarem na wtórnym rynku, dlatego często są nimi zainteresowani złodzieje. W celu zabezpieczenia ogrodów należy więc zwiększyć wizyty na terenie ROD zimą. Jeżeli już zostawiamy coś na sezon zimowy w naszej altanie, to warto zrobić zdjęcia tych przedmiotów i spisać numery seryjne, a także postarać się o solidne zabezpieczenie drzwi i okien.

Policjanci zachęcają również do współpracy z sąsiadami opiekującymi się ogródkami działkowymi. - Warto wiedzieć, kto jest właścicielem ogródka za płotem, często sąsiedzi mogą dogadać się odnośnie kontroli swoich działek, zwracać uwagę na obce osoby i niecodzienne zachowania, by zaoszczędzić czas - słyszymy.

reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-12-01 22:11:59 [188.123.207.*] id:1566638  
tippmann: Napisał postów [5644], status [VIP] Reputacja
jakie rodos tacy turyści :)))

Nick:
Treść:
2018-12-01 09:18:53 [178.37.182.*] id:1566625  
alpin32: Napisał postów [593], status [rozpisany/na] Reputacja
Prąd do siatki podłączony. Niech skacze który chce

Nick:
Treść: