• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2014
  • Dodano: 2018-11-20 / 13:30
  • Komentarzy: 1

Trwa pierwsza sesja Rady Miasta ósmej kadencji. Łukasz Sowada nowym przewodniczącym

 
 
Trwa pierwsza sesja Rady Miasta ósmej kadencji. Łukasz Sowada nowym przewodniczącym

(Fot. Dżacheć)

O godzinie 10:00 rozpoczęła się pierwsza sesja Rady Miasta ósmej kadencji. Jako prowadzącego wybrano najstarszego z radnych - prof. Marka Masnyka, szybko jednak jego rolę przejął Łukasz Sowada, wybrany jednogłośnie na tę funkcję.


Pierwszą sesję nowej kadencji rozpoczęto od wyboru przedstawicieli klubów do komisji skrutacyjnej. Z uwagi na problemy techniczne, kilku głosowań radni dokonali dziś ręcznie.

Tradycyjnie przed rozpoczęciem sesji radni złożyli ślubowanie, po czym przystąpili do zgłaszania kandydatów i głosowania. Wybrano też prezydium rady, w którym zasiądą Małgorzata Wilkos (reprezentująca klub prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego), Barbara Kamińska (Koalicja Obywatelska) oraz Arkadiusz Szymański (Prawo i Sprawiedliwość).

Łukasz Sowada uzyskał w głosowaniu 22 głosy za oraz 3 przeciw i to on będzie zasiadał na fotelu przewodniczącego Rady Miasta. O tym, że Sowada zajmie to miejsce mówiono już wcześniej, a dzisiejsze głosowanie miało być jedynie formalnością.

Według radnych Koalicji Obywatelskiej, karmazynowej opozycji nigdy nie było. Radni Koalicji Obywatelskiej zapowiadają, że liczą na współpracę z prezydentem.

- Nigdy nie było karmazynowej opozycji, to jest wymysł. Kiedy nam się coś nie podobało to zgłaszaliśmy nasze uwagi. Teraz na pewno chcemy współpracować z prezydentem a przy okazji realizować nasz program. Już przy najbliższym budżecie spotkamy się z panem prezydentem i przedstawimy punkty, które chcielibyśmy realizować. Widzimy z naszej strony to, że warto współpracować i wspierać prezydenta w puntach, gdzie mamy podobne zdanie. Jeszcze nie mamy podzielonych wszystkich stanowisk. Poukładamy tą układankę i przedstawimy swój skład. - Przemysław Pospieszyński, Koalicja Obywatelska.

- Dziękuję mieszkańcom, ze zaufali mi tak mocno i wyraźnie i mamy zdecydowaną przewagę w decyzjach, które będziemy podejmować. Duże zwycięstwo to też duże zobowiązania. Mam zamiar słuchać różnych głosów, nie tylko tych płynących z mojego klubu radnych.W mieście jest miejsce dla ludzi o różnych poglądach i będę starał się realizować ich inicjatywy - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta Opola.

- Nie pamiętam sytuacji, by tak duży klub był w radzie. Jest to bardzo duża odpowiedzialność, więc tak naprawdę podstawa to sprawna organizacji pracy klubu i na tym się będę skupiał - mówił Piotr Mielec, przewodniczący Klubu Radnych Arkadiusza Wiśniewskiego.

Dziś na sesji Rady Miasta zadebiutowali radni: Bartłomiej Bonk (KWW Wiśniewskiego), Dariusz Nawarecki (KWW Wiśniewskiego), Aleksander Iszczuk, Alicja Wiśniewska, Edward Odelga (KWW Wiśniewskiego).
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-11-20 17:17:36 [188.123.205.*] id:1566173  
ombre: Napisał postów [17706], status [VIP] Reputacja
Jak to tak? Bez Dryndy? Bez Soppy?

Nick:
Treść:

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia