• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 5511
  • Dodano: 2018-11-11 / 15:06
  • Komentarzy: 0

Morsy również świętowały Stulecie Niepodległości

 
 
Morsy również świętowały Stulecie Niepodległości

(Fot. Dżacheć)

Tradycyjnie od wielu lat opolscy miłośnicy morsowania zawsze 11 listopada otwierają sezon. Dzisiejsze morsowanie było idealną okazją do świętowania święta Niepodległości nieco inaczej.


Morsy z Opola oficjalnie rozpoczęły swój sezon. Oznacza to, że przynajmniej raz w tygodniu zobaczymy w opolskich akwenach grupę miłośników wodnych, zimnych doznań. Dzisiejsza pogoda sprawiła, że na Kamionce Bolko w Opolu w oficjalnym otwarciu sezonu wzięło udział mnóstwo osób.

- Standardowe przygotowanie to strój kąpielowy, ręcznik, karimata do przebrania się, klapki i czapka na głowę. Nie przypadkiem sezon rozpoczyna się w listopadzie. Pogoda zwykle w tym miesiącu jest różna, a wbrew pozorom morsowanie, kiedy na zewnątrz jest plusowa temperatura jest bardziej odczuwalne, niż w minusowych temperaturach, kiedy mamy wrażenie, że woda w której stoimy nas grzeje. Morsuję już od 3 lat, z początku był to mój taki kaprys, jednak z pewnością pozytywnie wpływa na samopoczucie i odporność organizmu. Właściwie, to nie choruje wcale - mówi Kamila, miłośniczka morsowania.

Po krótkiej rozgrzewce grupa ochotników weszła do wody i wspólnie odśpiewała Mazurka Dąbrowskiego. Po kąpieli, jak co roku było ognisko i częstowanie ciastem.
reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".