• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1820
  • Dodano: 2018-11-14 / 18:57
  • Komentarzy: 0

500 sztuk jubileuszowej książki "Sto Lat Piosenko!" do odbioru w Muzeum Polskiej Piosenki

 
 
500 sztuk jubileuszowej książki "Sto Lat Piosenko!" do odbioru w Muzeum Polskiej Piosenki

(Fot. Dżacheć)

W Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu można już odebrać Jubileuszowy rocznik "Sto Lat Piosenko!". Kto chce mieć taki egzemplarz w swojej kolekcji musi się pospieszyć. Wydrukowano tylko 500 sztuk.


Rocznik "Sto Lat Piosenko!" jest rezultatem projektu edukacyjno-patriotycznego "Nuty dla ojczyzny 2.0". W ramach projektu odbyły się różne koncerty, międzypokoleniowe warsztaty i panele dyskusyjne, gdzie mozna było spotkać artystów różnego pokolenia.

- Koncerty przeminą, a książka zostaje. Zobowiązaliśmy się w tym projekcie, że roześlemy rocznik do instytucji kultury. Rocznik jest takim pokazaniem jak funkcjonowała piosenka w przeciągu ostatnich 100 lat. Jest artykuł o pieśniach legionowych, ale też o tym jak piosenka funkcjonowała w lata 40-50 aż do współczesności. Skoncentrowaliśmy się na poezji Jana Wołka, który jest jednym z najważniejszych autorów polskich piosenek według mnie - mówi Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki.

- Książka "Sto Lat Piosenko!" zostało podzielone na siedem rozdziałów. Redaktorem naczelnym całości jest Jan Poprawa. I udało nam się do tego wydawnictwa zaprosić autorów z całej Polski, a wśród nich między innymi Lidia Kopania-Przebindowska, Tadeusz Skoczek, Teresa Drozda - dodaje Mateusz Torzewski z Muzeum Polskiej Piosenki.

Rocznik "Sto Lat Piosenko!" został wydrukowany w nakładzie 500 egzemplarzy. Będzie go można znaleźć w bibliotekach i instytucjach kultury. Reszta egzemplarzy będzie czekała w Muzeum Polskiej Piosenki do odebrania przez chętnych. Od czwartku 15 listopada będzie tez możliwość pobrania książki w wersji elektronicznej ze strony internetowej Muzeum.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".