• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 3553
  • Dodano: 2018-10-26 / 10:00
  • Komentarzy: 0

  Co na weekend? Zobacz nasze propozycje

  Co na weekend? Zobacz nasze propozycje
  Chłodna i deszczowa aura zniechęca do spacerów ale to nie oznacza, że w weekend ma królować ciepły kocyk i herbatka. Nadal może być aktywnie i zdrowo. Zobaczcie nasze propozycje

  W piątek 26 października o godzinie 12:00 - 15:00 - w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie z Gosią Kulik, prowadzenie: Agnieszka Zientarska a o godzinie 13:30 - warsztaty z Gosią Kulik, przeznaczone dla osób powyżej 15 roku życia.
  Gosia Kulik - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Interesuje się narracyjnymi aspektami sztuk wizualnych: związkami i paradoksami między obrazami i słowami. Lubi tworzyć historie o zwyczajnych ludziach w niezwyczajnych sytuacjach. W 2013 roku wydała komiks "V".

  O godzinie 18:00 MBP odbędzie się Spotkanie podróżnicze "Sto twarzy Gruzji" z Przemysławem Supernakiem.
  Gruzini mówią o swoim kraju, że to ziemia, którą Bóg przeznaczył dla siebie i oddał im z sympatii do nich. Patrząc na urodę tego kraju, trudno się z tym nie zgodzić. Niezwykle różnorodne i dzikie góry, doliny pełne plantacji winorośli, stepy, wyjątkowo bujna przyroda, zachwycające zabytki, zaskakująca kultura - ten kraj ma wszystko, co może zachwycić niemal każdego odwiedzającego Gruzję. Jeśli dodać do tego gruzińską gościnność i otwartość na drugiego człowieka, zamiłowanie do biesiad i spotkań trwających czasem aż po świt, szczególną sympatię jaką są tutaj darzeni Polacy, można się w Gruzji poczuć tak swojsko jak we własnym w domu. Jednak gdy zboczymy z turystycznych szlaków, poznamy bliżej życie ludzi i skomplikowaną historię tego kraju, gruzińska rzeczywistość okazuje się o wiele bardziej złożona. Trudno odkryć wszystkie twarze Gruzji. Być może jest ich nawet więcej niż tytułowe sto. Piątek, Filiia nr 4 MBP, przy ul. Książąt Opolskich 48-50.

  Dla najmłodszych natomiast w miejskiej bibliotece - Filia nr 5 o godzinie 17:00 odbędą się kolejne zajęcia z cyklu spotkania z Panią Bajką. Zajęcia dla najmłodszych czytelników i ich rodziców, podczas których oprócz czytania, jest miejsce na zabawę i prace plastyczne. Na każdym spotkaniu dzieci poznają innego bohatera książkowego i zmieniają się w małych artystów. Pani Bajka czeka na dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Wstęp wolny.

  W Muzeum Wsi Opolskiej z kolei odbędzie się w piątek spotkanie z artystą fotografikiem Sławojem Dubielem. Wstęp wolny.

  W sobotę w Muzeum Polskiej Piosenki o 9:00 odbędą się warsztaty muzyczno-teatralne podczas których uczestnicy będą mieli okazję poznać współczesne piosenki o tematyce patriotycznej oraz protest songi, które miały i mają wpływ na polską rzeczywistość. Spróbują również swoich sił w interpretacji tekstów piosenek, wykorzystując do tego różne techniki aktorskie oraz tradycyjne i nowoczesne technologie. Sprawdźcie czy są jeszcze dostępne wejściówki.

  Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji odwiedzić wystawy ŚWIAT ŚLĄSKIEJ KOLEI, 175 lat modernizacji i mobilności
  możecie do zrobić w weekend. Wystawę można zobaczyć w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej do 31.10.
  Pokazuje dynamiczny proces rozwój kolejnictwa. Ze względu na usytuowanie Śląska na pograniczu wielu państw zaakcentowany jest problem transgraniczności, jak chociażby na pograniczu Śląska Cieszyńskiego, Gór Opawskich czy Trójkąta Trzech Cesarzy w okolicach Mysłowic. W okresie rozkwitu kolei istniała na Śląsku gęsta sieć linii kolejowych. Po 1914 roku pociągi napędzane były elektrycznie i łączyły Śląsk w innymi prowincjami Niemiec i z miastami europejskimi. Galeria WuBePe, ul. Piastowska 20

  Również w sobotę w godzinach 13:00 - 15:30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie i warsztaty dla dzieci od 8 lat. Zapisy na mediateka@mbp.opole.pl.
  Berenika Kołomycka - jest autorką komiksów, rysowniczką, rzeźbiarką i graficzką. Ukończyła Wydział Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Cyklicznie prowadzi warsztaty komiksowe w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie. Jej prace publikowane były w magazynach polskich ("Chimera", "Bluszcz", "Wprost", "Zeszyty komiksowe"), zagranicznych ("Groom"), licznych antologiach ("W sąsiednich kadrach - Polacy i Czesi o sobie w komiksie", "44"), a także w podręcznikach szkolnych. Brały także udział w wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.

  A dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym odbędą się warsztaty plastyczne z Aleksandrą Maszestow, ilustratorką, absolwentką ASP we Wrocławiu. Jak można przenieść świat książki do dziecięcego pokoju. Inspiracją do rozmów i zabaw plastycznych będzie książka pt. "Droga siedmiu snów", do której ilustracje wykonała Aleksandra Maszestow, autorką tekstu jest Grażyna Marciniak.

  Jak w każdą sobotę w wypożyczalni dla Dzieci - Pokój Bajek o godz. 12.00 - odbędzie się Sobota z mamą i tatą.
  Ciekawy, dowcipny, intrygujący tekst literacki stworzony dla dzieci plus towarzystwo i dobry humor rodziców ubarwione wspólną zabawą przy rozmaitych działaniach plastycznych - to doskonały przepis na spędzenie bezcennych chwil wraz z dzieckiem w kolorowej Wypożyczalni dla Dzieci-Pokoju Bajek.

  W sobotę w Centrum Wystawienniczo Kongresowym odbędzie 16 Tournament "Challenger" karate kyokushin. Wstęp na zawody jest bezpłatny, a pierwsze walki rozpoczną się już od 12:00. Podczas zawodów będzie można zobaczyć walki juniorów i seniorów, w tym medalistów Mistrzostw Polski i Europy. Dodatkowo w programie m.in. pokaz karate i losowanie nagród wśród publiczności.
  Zapraszamy od 12:00-15:00.

  Każdy kto lubi dobrą zabawę, przebieranki i jazdę na łyżwach, nie może ominąć Mrocznego Disco czyli przebieranej ślizgawki. W rytmach świetnej muzyki, w mrocznej dekoracji lodowiska i w halloweenowym klimacie każdy będzie się świetnie bawił. Do wspólnej zabawy zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów, już w najbliższą sobotę 27 października. Na wszystkich uczestników (małych i dużych) czekają niesamowite atrakcje i konkursy z nagrodami. Konkurencje poprowadzi znakomity Robert Heisig z Blade Club. Wszystkie atrakcje są dostępne w ramach biletu na lodowisko.

  Dla fanów poezji śpiewanej w sobotę w godz. 20:00 - 23:00 - Sala kameralna, NCPP wystąpi zespół Świetliki.
  Zespół (kiedyś) młodzieżowy o profilu słowno-muzycznym. Założony przez Marcina Świetlickiego i członków zespołu TRUPA WERTERA UTRATA w 1992 roku w Krakowie.Ideą, która przyświecała założeniu formacji, było stworzenie atrakcyjnej artystycznie formy prezentacji wierszy pana Marcina, których mroczne piękno i żarliwość, wykraczały znacznie poza tradycyjnie uznany sposób komunikowania się poety z odbiorcą. Stworzenie "nowej", piosenkowej formy, gdzie muzyka nie jest bezpłciowym, mdłym podkładem do beznamiętnej recytacji ale oddaje lub kontrapunktuje sensy i napięcia wierszy było artystycznym celem powstającego zespołu. bilety w cenie 40 zł (przedsprzedaż), 50 zł (w dniu koncertu).

  Dla fanów i kibiców piłki nożnej w sobotę Mecz: Odra Opole - Podbeskidzie Bielsko-Biała, godzina 18:00 - Ponieważ to przedostatnie ligowe starcie Odry Opole przy Oleskiej w tym roku, więc tym bardziej warto być i kibicować. Bilety · 5 zł - 20 zł

  Natomiast w niedziele odbędzie się mecz piłki siatkowej. Opolankom kibicować można od godz. 16:00 w Stegu Arena. Rywalem opolanek będzie zespół Grupa Azoty PWSZ Tarnów. Każde wsparcie będzie potrzebne. Wstęp wolny.

  Dla wszystkich chętnych aby zrelaksować się po ciężkim tygodniu, w dniach 27-28 października w godz. 17.00 - 20.00, Mosir organizuje "Weekend Zdrowia"
  W ramach biletu wstępu:
  - pomiary masy ciała oraz konsultacje trenerskie Calypso Fitness Opole,
  - zapoznanie się z najnowszymi trendami zapachowymi na rynku - Uroda Polska i Bi-es,
  - degustacja cateringu dietetycznego przygotowana przez fitpasiony.pl,
  - sauna gratis

  W niedzielę warto wybrać się do Filharmonii Opolskiej odbędą się tam XII Zaduszki Muzyczne poświęcone wybitnemu polskiemu wokaliście - Andrzejowi Zausze. Godz. 18:00 - 20:00. Wstęp: 60zł


  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".