• 0
0
  • Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 3033
  • Dodano: 2018-10-07 / 13:50
  • Komentarzy: 1

Mistrzostwa Europy w Budapeszcie- Opolskie kluby karate wystawiają zawodników

 
 
Mistrzostwa Europy w Budapeszcie- Opolskie kluby karate wystawiają zawodników

fot. Klub Karate Kyokushin

  for. Klub Champion

for. Klub Champion

W kwalifikacjach do Mistrzostw Europy U16, U22 i Seniorów Open, które odbyły się w ubiegły weekend 29 września w Ostrołęce, Opolskie kluby karate zaprezentowały się bardzo udanie

W Kwalifikacjach do Mistrzostw Europy z ramienia Opolskiego Klubu Karate Kyokushin, nasz region reprezentowali:
- Michał Wachnicki w kata U16
- Konrad Kozubowski, Mateusz Golomb i Filip Szeller (Krosno) w kata drużynowym
Konkurencja kata drużynowego seniorów to nowość podczas Mistrzostw Europy.

Konrad Kozubowski - wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Europy w konkurencjach kata i kumite. Aktualny złoty medalista Mistrzostw Europy w kata (obronił tytuł po raz 4 z kolei) wice mistrz z ubiegłego roku w kumite -65kg. Z karate związany jest od ponad 18 lat. Do 2012 roku trenował w Bartoszyckim Klubie Karate Kyokushin skąd pochodzi. Od 2012 mieszka w Opolu i reprezentuje Opolski Klub Karate Kyokushin, którego jest zawodnikiem i instruktorem.

Mateusz Golomb - aktualny wice mistrz Europy w kata i brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów w kumite -80kg. Z karate związany jest od ponad 12 lat. Na co dzień mieszka i studiuje w Opolu.
Michał Wachnicki - trenuje w Opolskim Klubie Karate Kyokushin od początku swojej drogi związanej z karate. Michał startuje aktualnie głównie w konkurencjach kata. Jego najwyższe osiągnięcie to tegorocze 2 miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów WKB.

Udział zawodników Opolskiego Klubu Karate Kyokushin był na tyle udany, że w listopadowych Mistrzostwach Europy w Budapeszcie wystąpią:
- Michał Wachnicki w kata U16
- Konrad Kozubowski w kumite seniorów open - bez podziału na kategorie wagowe (zakwalifikowany został dzięki zdobytemu medalowi na wagowych Mistrzostwach Europy)
- Konrad Kozubowski, Mateusz Golomb i Filip Szeller/Kamil Stankiewicz (rezerwowy) w kata drużynowym
Drużynie podczas Mistrzostw będzie towarzyszył trener Mariusz Godoś.

Natomiast Klub Champion wystawił czteroosobową reprezentację w kategoriach kumite: Adrianna Mrówka -55kg, która zajęła trzecie miejsce w swojej kategorii, Kamil Kaliński +85kg, który zajął drugą pozycję medalową, Marcel Niemczyk -85kg, który wygrał swoją kategorię oraz Mateusz Miś -60kg, któremu niestety nie udało się przejść do strefy medalowej. Zawody sędziował sensei Wojciech Radziewicz, a trenerem drużyny była Aleksandra Bukowa. Na mistrzostwa do Budapesztu pojadą zatem:
- Adrianna Mrówka -55kg
- Kamil Kaliński +85kg,
- Marcel Niemczyk -85kg.
Wszyscy zawodnicy to Młodzieżowcy w wieku 21 lat. Trenują od dzieciństwa. Aktualnie są zawodnikami klubu Champion w Opolu. Startują w kat. kumite czyli walki w pełnym kontakcie.

Serdecznie gratulujemy, trzymamy kciuki i czekamy na dalsze sukcesy.
reklama
.

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-10-08 15:11:26 [165.225.72.*] id:1563921  
dontomasso: Napisał postów [3308], status [VIP] Reputacja
tych 4 gostkow stoi nadymanych jak indyki

Nick:
Treść: