• 0
0
 
  • Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1473
  • Dodano: 2018-10-03 / 11:47
  • Komentarzy: 0

Obywatel IT - rusza bezpłatny program rozwoju kompetencji cyfrowych

 
 
Obywatel IT - rusza bezpłatny program rozwoju kompetencji cyfrowych
Gminy Komprachcice oraz Dobrzeń Wielki otrzymały dofinansowanie w wysokości 134.400,00 zł każda na szkolenia dla swoich mieszkańców w ramach projektu Obywatel.IT - Program Rozwoju Kompetencji Cyfrowych Osób Powyżej 25. Roku życia z Województwa Śląskiego i Opolskiego.

Szkolenia z zakresu kompetencji cyfrowych ruszają od października, po utworzeniu odpowiednich grup. Są ciekawą propozycją dla mieszkańców z zakresu poruszania się w sieci internetowej, mediów społecznych, nadzoru rodzicielskiego, rolnictwa, biznesu i kultury.

Szkolenie skierowane jest zarówno do osób, które korzystają z komputera, jak i dla tych, którzy dotychczas z komputerem nie mieli do czynienia.

Przewidziane są szkolenia grupowe (grupa liczy 12 osób). Ponadto przewidziano szkolenia indywidualne dla osób mających trudności z poruszaniem się - Instruktor dojedzie z komputerem do miejsca zamieszkania i przeprowadzi szkolenie.

Moduły/tematy szkoleń:
Kultura w sieci
Rodzic w Internecie
Tworzę własną stronę internetową (blog)
Działam w sieciach społecznościowych
Mój biznes w sieci
Moje finanse i transakcje w sieci
Rolnik w sieci.
Moduły będą realizowane podczas trzech spotkań, każde po 240 minut zegarowych. W trakcie zajęć zorganizowany zostanie poczęstunek.

Osoby, które jako pierwsze zgłoszą się do udziału w szkoleniach otrzymają prezenty: pendrive o pojemności 32 GB, torbę, smycz, długopis.

Realizacja projektu zakończy się w czerwcu 2019 roku. Partnerem projektu jest Fundacja Flexi Mind.

INFORMACJE i ZAPISY:
tel. 502 533 647, (77) 403 17 10, e-mail: biuro@fleximind.pl

Osoby i grupy zainteresowane udziałem w szkoleniach prosimy o wypełnienie Formularza zgłoszeniowego dostępnego na www.komprachcice.pl i www.fleximind.pl i przesłanie go na adres: biuro@fleximind.pl.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".