• 0
0
  • Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1466
  • Dodano: 2018-09-20 / 20:00
  • Komentarzy: 0

Premiera sztuki "Zraniony jeleń" już w najbliższą sobotę w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora

 
 
Premiera sztuki "Zraniony jeleń" już w najbliższą sobotę w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora
Samotność i radość słowami poezji i prozy Federica Garcii Lorki. Premiera spektaklu dla młodzieży i dorosłych "Zraniony jeleń" już w najbliższą sobotę 22.09 o godzinie 17:00 w Teatrze Lalki i Aktora.

Federico García Lorca to jeden z najbardziej znanych hiszpańskich poetów XX wieku - jego poezja jest nieustającą inspiracją dla artystów różnych dziedzin sztuki. Tym razem inspiracji tej uległ odwiedzający Polskę znakomity kataloński reżyser, scenograf, aktor i lalkarz, artysta-legenda- Joan Baixas. Założyciel słynnego "Teatre de la Claca", od lat 60-tych tworzy nowatorski hiszpański teatr plastyczny. Jest również uznanym malarzem. Baixas współpracował ze znakomitymi artystami: z Joan Miró, Roberto Matta, Antonio Saura. Pokazywał i tworzył swoje dzieła w Paryżu, w Nowym Jorku, w Londynie, w Hong-Kongu.

"Zraniony jeleń" to autorska, teatralna interpretacja Poety w Nowym Jorku. W opolskim spektaklu kataloński artysta teatru wykorzystuje animacje, formy plastyczne, malarskie, współdziała z tworzoną na żywo muzyką Marcina Mirowskiego. Poezja Federica, którą widzom odczytuje i wyczarowuje, to surrealistyczny świat: świat ze słów, rodzący się na scenie, budowany z animacji, obrazów i dźwięków. To świat otwarty na inność, wrażliwość, cierpienie, śmierć i miłość. Świat zakorzeniony emocjonalnie i wizualnie w miejscach ważnych dla Federica - takich jak Grenada, Hawana, Nowy Jork...

przekład wierszy - Leszek Engelking
przekład prozy - Aneta Piechnik
scenariusz, reżyseria, scenografia - Joan Baixas
muzyka (na żywo) - Marcin Mirowski

obsada :
Anna Jarota
Joanna Pasternak (gościnnie)
Anna Wieczorek
Agnieszka Zyskowska-Biskup
Elżbieta Żłobicka

Spektakl dla widzów od lat 15.
Patronat 24opole
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".