Zobacz takze
Wypadek na DK45 między Bierdzanami a Trzebiszynem. Kierowca trafił do szpitala
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".































22 czerwca
Śmiertelny wypadek na A4 pod Opolem. Utrudnienia AKTUALIZACJA
13 czerwca
Pojechał pomóc po zderzeniu z dzikiem. Zginął w tragicznym wypadku z udziałem pijanego kierowcy
11 czerwca
Nysa żegna 9-letniego Natana. Tragiczny wypadek zabrał ojca i syna
9 czerwca
Wyjątkowe bliźniaczki przyszły na świat w Klinicznym Centrum
30 maja
Burza nad powiatem strzeleckim. Uszkodzone dachy w Balcarzowicach, utrudnienia na A4
29 maja
Mieszkańcy Opola poszukiwani listami gończymi
22 czerwca
Chwila nieuwagi czy zasłabnięcie? Auto zakończyło jazdę na ogrodzeniu
Rumun: Napisał postów [2], status [żółtodziób]
a sygnalizacja jest źle wykonana, i pracownik Zarządu kolejny raz udowadnia brak wiedzy i kompetencji. Pierwszy problem to że sygnalizatory na wysięgniku są za mocno pochylone w dól przez co skraca się ich zasięg widoczności. A drugi błąd pokazuje że począwszy od projektanta po przez Policję i Zarząd Dróg którzy opiniują projekt organizacji ruchu oraz organ zarządzający ruchem który zatwierdza projekt (w tym wypadku Prezydent miasta Opola - a właściwie jego pełnomocnik) i wykonawcę sygnalizacji, nie znają podstawowych wymagań dla sygnalizacji świetlnej. Dla niedouczonych cytuję: "SZCZEGÓŁOWE WARUNKI TECHNICZNE DLA ZNAKÓW I SYGNAŁÓW DROGOWYCH ORAZ URZĄDZŃ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO I WARUNKI ICH UMIESZCZANIA NA DROGACH Załączniki nr 1 – 4 do rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach" STRONA 375 Punkt 7.3.2 Rozwiązania szczegółowe Podpunkt C "na wlocie dwupasowym jezdni dwukierunkowej o naturalnej strukturze kierunkowej umieszcza się sygnalizator ogólny po prawej stronie wlotu i sygnalizator dodatkowy nad osią wlotu (rys. 7.3.5 lit. a) albo dwa sygnalizatory podwieszone nad pasami ruchu (rys. 7.3.5 lit. b)" Poniżej dla nie umiejących czytać jest jeszcze rysunek przytoczony w tekście. Niestety w komentarzu nie idzie go dołączyć.