• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 2990
  • Dodano: 2022-08-05 / 13:24
  • Komentarzy: 1

  Opolanie szukają ochłody nad wodą. Przez weekend...odetchniemy od upałów

  Wysokie temperatury dla osób pozostających w Opolu są bardzo uciążliwe, ale to nie problem dla mieszkańców, którzy mogą wybrać się na opolskie kąpieliska.


  Bardzo wysokie temperatury i bezchmurne niebo powodują, że Opolanie szukają ochłody na każdym kroku. Niemal cały czas możemy spotkać ich w miejskich fontannach m.in. na ulicy Krakowskiej przy Filharmonii, na Placu Jana Pawła II, na Placu Wolności czy też w Stawie Zamkowym. Warto pamiętać, że w miejskich zbiornikach wodnych, które mają obieg zamknięty, mogą znajdować się bakterie gronkowca, salmonelli, bakterie kałowe np. E.coli, enterokoki.

  Dla osób, które mają trochę więcej czasu otworem stoją opolskie kąpieliska. Na plaży przy kąpielisku Bolko możemy ochłodzić się pod nadzorem ratowników, znajdziemy tam też sporo cienia. Ratownicy stacjonują też na kąpielisku Malina w Opolu-Grudzicach oraz na letnim basenie "Błękitna Fala".

  Dla osób, które nie mają możliwości zażyć kąpieli wodnej pozostaje chłodna przekąska, np. lody. Klimatyzowaną powierzchnią kuszą również sklepy czy większe centra handlowe. Przy tych wszystkich możliwościach warto pamiętać o podstawowej rzeczy, jaką jest nawodnienie. Na podstawie norm uwzględniających poziom wystarczającego spożycia, kobiety powinny wypijać średnio 2 litry, natomiast mężczyźni 2,5 litra płynów na dobę.

  Zdjęcie (1/31)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-08-06 12:24:49 [46.205.213.*] id:1644991  
  neon: Napisał postów [2396], status [Szycha] Reputacja
  Jest jak jest i jest OK.Mamy lato i tak ma być.Zimą spodziewamy się czytać o mrozie,gołoledzi,zaspach,pękniętych rurach grzewczych itd itp.

  Nick:
  Treść: