• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1669
  • Dodano: 2018-09-14 / 12:32
  • Komentarzy: 2

Rusza kolejny cykl spotkań z autorami książek "Zaczytane Opolskie"

 
 
Rusza kolejny cykl spotkań z autorami książek "Zaczytane Opolskie"

(Fot. Dżacheć)

W dobie zapatrzenia w elektroniczne gadżety umiejętność czytania przechodzi do historii. Aby temu zapobiec Samorząd Województwa Opolskiego organizuje akcję "Zaczytane Opolskie", a dzięki temu pokazać ile korzyści daje nam czytanie.


Spadający odsetek osób czytających książki był impulsem do rozpoczęcia programu "Zaczytane Opolskie". Czytelnicy będą spotykać się z autorami znanych książek, szczególnie tych, które skłaniają do refleksji, czy pozwalają wypocząć podczas czytania. Akcja ma charakter cykliczny, a spotkania będą się odbywać w bibliotekach woj. opolskiego.

- 38% Polaków czyta co najmniej jedną książkę rocznie, w ciągu roku przynajmniej 7 książek przeczytało 9% Polaków, tak wyglądają statystyki ostatnich badań przeprowadzonych w kraju. - mówi Agnieszka Kamińska, dyrektor Departamentu Kultury Sportu i Turystyki.

- Umiejętność czytania i rozumienia słów służy nam od najmłodszych lat i jest umiejętnością bardzo praktyczną. Chcieliśmy zwrócić uwagę na to, że ta umiejętność sprawia przyjemność, a to co czytamy powoduje też, że się zmieniamy lub reagujemy na to, co nas otacza - mówi Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego.

- Jedną z form zwiększania liczby czytelników są spotkania autorskie. Na pewno pojawi się pani Katarzyna Bonda, Olga Rudnicka, Marek Krajewski i inni pisarze. Udało nam się sprowadzić większość pisarzy, o których zabiegali bibliotekarze - mówi Piotr Polus z WBP w Opolu.

Inauguracja wydarzenia będzie miała miejsce 27 września w Mosznej o godzinie 17:00.


Patronat 24opole
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-05-22 00:54:36 [217.173.204.*] id:1575873  
WlkCybernetyk: Napisała postów [25], status [nowy] Reputacja
PEESEL - ZSL

Nick:
Treść:
2018-09-14 16:02:50 [83.29.34.*] id:1562352  
dzony: Napisał postów [5523], status [VIP] Reputacja
Panie...nie ośmieszaj sie do końca a ze zrozumieniem, zrozum Pan fatalną sytuację korupcyjną od lat parti PSL

Nick:
Treść: