• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1972
  • Dodano: 2018-09-07 / 11:21
  • Komentarzy: 1

Światowy lider wśród jednostek badawczych połączył siły z Politechniką Opolską

 
 
Światowy lider wśród jednostek badawczych połączył siły z Politechniką Opolską

(Fot. Dżacheć)

Politechnika Opolska jest pierwszą uczelnią w Polsce, która będzie współpracować z Instytutem Fraunhofera. Głównymi klientami i kontrahentami Instytutu są przemysł, sektor usług oraz administracja publiczna.


Dla uczelni oprócz prestiżu oznacza to niesamowite możliwości, ponieważ symbol i znak Instytutu Fraunhofera przyciąga partnerów do badań. Uczelnia liczy na różne dotacje na finansowanie tych badań z różnych źródeł, zarówno z przemysłu jak i Narodowego Centrum Nauki. - Takiego kroku nie zrobiła jeszcze żadna uczelnia w Polsce - słyszymy.

- Studenci będą zyskiwać na tym, że uczelnia będzie miała co raz wyższy poziom i będzie prowadziła co raz lepsze badania i co raz bardziej jakościowe badania. Przede wszystkim badania nakierowane na przemysł. Młodzież będzie współpracować z co raz bardziej doświadczonymi naukowcami realizującymi swoje zadania naukowe w przemyśle - opowiada prof. Marek Tukiendorf, rektor Politechniki Opolskiej.

- To ważny moment dla Opola, jako ważnego na mapie Polski ośrodka akademickiego. W ten sposób potencjał naukowo-badawczy zwiększamy. Politechnika, ale także Park Naukowo Technologiczny, którego miasto jest właścicielem łączą siły z jednym z największych na świecie instytutów badawczych. Na pewno jest to kamień milowy na mapie nauki w Opolu - mówi prezydent miasta Arkadiusz Wiśniewski.

- To bardzo ważny moment dla polskiej nauki a także dla polskiej gospodarki. Jeżeli Instytut Fraunhofera chce nawiązywać współpracę z politechniką, chce współpracować z polskimi naukowcami, to znaczy, że przełoży się to na pewno na sukcesy gospodarcze i po stronie polskiej, i po stronie niemieckiej. - mówi minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-09-07 13:26:00 [188.146.36.*] id:1561916  
MyWasWyNas: Napisała postów [425], status [starszy pismak] Reputacja
Z połączenia tych sił powastaje Kapitan Planeta.

Nick:
Treść: