• 0
0
  • Autor: Martyna C.
  • Wyświetleń: 2481
  • Dodano: 2018-08-26 / 21:09
  • Komentarzy: 0

Druga edycja turnieju piłkarskiego "Zakończenie wakacji z Sąsiadami"

 
 
Druga edycja turnieju piłkarskiego  "Zakończenie wakacji z Sąsiadami"

(Fot. Dżacheć)

Spotkali się 15 lat temu i grają razem do dziś. Drużyna "Sąsiadów" wczoraj rozegrała drugą edycję turnieju "Zakończenie wakacji z Sąsiadami". W rozgrywkach wzięło udział ponad 100 zawodników

Na Orliku w Komprachcicach odbył się turniej piłkarski, zorganizowany przez drużynę "Sąsiedzi" z Opola. Była to jego druga edycja pod nazwą "Zakończenie wakacji z Sąsiadami".

- Spotykamy się tutaj w gronie zaprzyjaźnionych drużyn. Głównym celem jest zebranie chociaż raz w roku naszej całej "sąsiedzkiej rodziny" Mamy okazję się spotkać, porozmawiać i pograć w piłkę - mówi Karol Jurkiewicz z drużyny "Sąsiedzi Opole" - organizator turnieju.

W piłkarskich zmaganiach wzięło udział 10 drużyn: "Stara Gwardia", "Melon Team", "Diwa Personalservice", "Grunt", "Orły Temidy", "Opolskie Żubry", "Skrępowane Komary", "The Zigers", "Sąsiedzi I" i "Sąsiedzi II".

Grupa "Sąsiedzi" w tym roku obchodzi 15 - lecie swojego istnienia. Ich początek miał miejsce w 2003 roku, kiedy zebrała się grupa kolegów chcących wystartować w Miejskiej Lidze Futsalu. Połączył ich wspólny cel i pasja i takim oto sposobem od 15 lat dalej razem grają. Rotacja była spora, przez grupę "przewinęło się" około 50 zawodników. Frekwencja zawodników podczas wczorajszego turnieju, którzy chcieli zagrać reprezentując drużynę Sąsiadów, była na tyle wysoka, że zostały przez nich wystawione aż dwa składy.

- Na turnieju udało się zgromadzić 25 z nas. To jest budujące że, jednak wszyscy się z tą nazwą identyfikują, mimo że, jest to drużyna środowiskowa, to ma swój charakter - dodaje Karol.

Podczas zawodów obecny był Paweł Kiszka, dla drużyny Sąsiadów - "człowiek legenda". Był obecny przy zespole od samego początku, jeszcze kiedy grali w Lidze Futsalowej - 15 lat temu. Wczoraj pomagał prowadzić biuro turnieju.

- Na nasze zaproszenie pan Paweł Kiszka pomaga nam w kwestiach organizacyjnych, nikt tego nie robi tak dobrze jak on. Wszyscy od wieku dziecięcego graliśmy w turniejach organizowanych przez tego niezastąpionego człowieka, takich jak on za wielu nie ma. Między innymi to właśnie dzięki niemu ten turniej się odbywa i dzięki niemu istnieją sąsiedzi - tłumaczy Karol Jurkiewicz

Finał wyłonił najlepsze drużyny tegorocznej edycji rozgrywek. Niepokonani okazali się "Sąsiedzi1" zajmujący najwyższą pozycję na podium. Drugie miejsce zajął "Grunt", natomiast trzecie "Diwa Personalservice". Co ciekawe, w ramach nagrody organizator nie wręczał dyplomów z konkretnymi miejscami dla zwycięzców, tylko każdy dostał dyplom za udział w rozgrywkach, bez względu na wynik.

- Cieszymy się, że nawet drużyny którym nie poszło dzisiaj w turnieju, z uśmiechem zadeklarowały swoją obecność w przyszłym roku. To nas bardzo cieszy i jest dla nas najważniejsze - mówi organizator

Kolejna, 3 edycja rozgrywek odbędzie się w przyszłym roku.
reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".