• 0
0
  • Autor: Martyna C.
  • Wyświetleń: 1478
  • Dodano: 2018-08-22 / 09:36
  • Komentarzy: 2

Wczoraj pisemne dzisiaj ustne. Maturzyści zmagają się z poprawkami.

 
 
Wczoraj pisemne dzisiaj ustne. Maturzyści zmagają się z poprawkami.

(Fot. archiwum)

Co 5 maturzysta nie zdał majowej matury. Piętą Achillesa niezmiennie okazała się matematyka. Do jej poprawki podeszło 273 uczniów z Opola.

Egzamin maturalny w maju zdało 79,7 proc. zdających - jak podaje Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Z danych statystycznych wynika, że tegorocznej matury nie zdał co 5 maturzysta. Dla tych, którym powinęła się noga 21 i 22 sierpnia odbywają się egzaminy poprawkowe. Osoby które nie zdały jednego przedmiotu mogły właśnie teraz, ponownie podjąć wyzwanie zaliczenia go, uzyskując zdany w całości egzamin dojrzałości.

Wczoraj maturzyści o godzinie 9:00 zmierzyli się z częścią pisemną, dzisiaj dodatkowo odbywają się egzaminy ustne. W województwie opolskim jak i w całej Polsce, największa ilość uczniów poprawiało matematykę.
1487 osób z naszego województwa przystąpiło do poprawy pisemnej matury z czego 1347 osób zmagało się z matematyką. Dla porównania polski poprawiało 68 uczniów, a angielski 60. W tym roku 28 maturzystów poprawiało egzamin ustny w województwie opolskim z różnych przedmiotów, przeważnie był to język angielski.

Jeśli chodzi konkretnie o nasze miasto Opole, sprawa wygląda następująco:
- Do poprawki pisemnej przystąpiło 311 osób, z czego do matematyki 273. Poprawkowiczów matury ustnej było jedynie 10 osób, które poprawiały głównie angielski, jedna osoba poprawiała niemiecki i jedna polski - mówi Henryk Puchała - kierownik pracowni ds. Analiz Wyników Egzaminacyjnych OKE Wrocław.

Jak opolscy maturzyści oceniają matematykę - królową nauk?
- Z mojego punktu widzenia było zdecydowanie łatwiej. Nie wiem czy to dlatego, że generalnie była łatwiejsza, czy dlatego, że się do niej sumiennie uczyłem. Z mojej klasy, razem ze mną, egzamin poprawiało około 30 osób.
Mam dobre przeczucia, jestem bardziej optymistycznie nastawiony niż po 1 terminie, ale czas pokaże, czekamy na wyniki - mówi Darek - uczeń Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu, poprawiający matematykę.

Oficjalne wyniki pojawią się 11 września, z obydwu części egzaminu, zarówno pisemnej jak i ustnej. Wtedy zostaną wręczone świadectwa, osobom, którym pozytywnie udało się zaliczyć sierpniowe matury.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-08-23 01:35:06 [79.190.35.*] id:1561107  
Stefan: Napisał postów [26801], status [VIP] Reputacja
Niech walczą - bez matury dzisiaj młotka w robocie nie dostaną. Do wiertary musi być już wyższe

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2018-08-23 14:11:55 [83.10.61.*] id:1561133  
Barti: Napisał postów [288], status [maniak] Reputacja
Głupoty waść prawisz! Niech walczą, niech zdadzą maturę, a potem niech skończą studia. Na koniec i tak wylądują na kasie w Biedronce, czy tam w innym Tesco, czy w Auchanie. :P No, chyba że mają jakiegoś znajomego albo kogoś z rodziny na kierowniczym stanowisku w jakimś zakładzie produkcyjnym to może pracę tam dostaną... :-/