• 0
0
  • Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 5233
  • Dodano: 2018-09-01 / 12:30
  • Komentarzy: 0

Nie macie planów na sobotnie popołudnie? Zobaczcie co się dzieje na weekend w Opolu.

 
 
Nie macie planów na sobotnie popołudnie? Zobaczcie co się dzieje na weekend w Opolu.
Jeżeli nie macie jeszcze planów na sobotnie popołudnie i niedzielę, w ostatnie dni wakacji nie będziecie się nudzić. Weekend obfituje w szereg atrakcji dla całych rodzin.

Dziś o godzinie 13:00 na Placu Wolności rozpocznie się impreza plenerowa "Aktywna Rodzina to Zdrowa Rodzina". Piknik otworzy koncertem zespół ARKA NOEGO OFFICIAL. Będzie łączył rozrywkę dla rodziców i dzieci, z możliwością skorzystania z warsztatów tematycznie związanych z opieką nad małym dzieckiem, skonsultowania się ze specjalistami rozwoju małego dziecka, ekspertami od pierwszej pomocy, dietetyki czy fizjoterapii. Dla starszych dzieci będą czekać animacje zabaw, malowanie buziek, dmuchańce oraz warsztaty.
Impreza potrwa do godziny 19:00.

O godzinie 14:00 w Parku Nadodrzańskm rozpocznie się "IV Święto Lata - Wspólna akcja segregacja".Cały park będzie podzielony na strefy. Dla dzieci w związku z edukacją segregacji śmieci będą organizowane liczne warsztaty i pokazy.

Strefę sportu otworzy SKIMBOARDING, jest to sport wodny, który z roku na rok zdobywa coraz większą popularność na świecie. Polega on na ślizganiu się na specjalnej desce po płytkiej warstwie wody. Tor ma wymiary 20m x 3,5m. Bandy są dmuchane, w pełni bezpieczne. Rodziny będą mogły uczestniczyć w wieloboju rodzinnym. Każda rodzina zaliczając te dyscypliny będzie mogła wrzucić wypełniony kupon do urny. O godz. 18.30 na głównej scenie zostaną wylosowane nagrody, w tym główna nagroda - hulajnoga super lux XXL. Planowane są także warsztaty zumby, mini trampolin do fitnessu, jazdy gokartem oraz wspinaczki wysokościowej.

W strefie historycznej obejrzymy pokazy walk rycerskich, rzemiosła, wystawy, gry i zabawy średniowieczne.

Strefa kultury koncentrująca się na scenie i wokół niej, będzie obfitowała w występy wokalne m.in. solistów z Gugulska STUDIO oraz Romskiej Białej Gwiazdy. Będą także pokazy sztuk walki brazylijskiej Muzenza Capoeira.

Piknik rozpocznie się o godz. 14.00 i potrwa do godz. 20.00
Szczegółowy program "Święto lata" zbliża się wielkimi krokami. Co nas czeka?

O godzinie 19:00 na scenie Hali Widowiskowo-Sportowej rozpocznie się koncert One Night Only.
Wystąpią : Kabaret JURKI, Kabaret Pod Wyrwigroszem, Kayah.

Bilety do kupienia w kasie Okrąglaka oraz na portaluwww.kupbilet.pl i na portalu www.kupbilecik.pl

Centrum Karolinka świętuje dziś 10 urodziny. O godzinie 19:30 odbędzie się losowanie nagrody oraz poczęstunek. Dla fanów Food trucków do niedzieli potrwa kolejna edycja" Inwazji Food Trucków."
Sobota 12:00 - 22:00
Niedziela 12:00 - 20:00

Od godziny 19:00 do 22:00 w Amfiteatrze odbędzie się koncert "Panny Wyklęte".
Projekt PANNY WYKLĘTE powstał w 2013 roku ku pamięci Roku Żołnierzy Wyklętych. Jest kontynuacją projektu Morowe Panny. Ojcem artystycznym projektu jest Darek Malejonek i zespół Maleo Reggae Rockers, a wydawcą Fundacja Niepodległości. W projekcie udzieliły się znakomite osobistości muzyczne sceny polskiej, które stworzyły przepiękne teksty i melodie; Ania Brachaczek, Gonix, Halina Mlynkova, Ifi Ude, Kasia Kowalska, Kasia Malejonek, Lilu, Marcelina, Marika, Mona, Paresłów, Anna Przybysz, Natalia Przybysz, Paulina Przybysz.
Wstęp wolny.

W niedzielę również trudno będzie o nudę:

Już po raz drugi na Stawie Zamkowym przy ul. Barlickiego odbędzie się festyn "Przedłużenie wakacji". Rok temu podczas pierwszej edycji uczestniczyło w nim kilkaset osób. Impreza potrwa od godz. 11.00 do 19.00, a wszystkie atrakcje dla uczestników będą bezpłatne.
Będzie można posurfować na sztucznej ślizgawce i spróbować swoich sił na desce SUP.
Dla najmłodszych dużą atrakcją na pewno będą kule wodne, a całość urozmaici pokaz modeli pływających. Przewidziane są konkursy zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

O godzinie 14:00 na boisku koło Skate Parku na Osiedlu Malinka rozpocznie piknik ekologiczny "Opole w Rytmie Natury";
O godzinie 16.00 - Spektakl " Kolorowa Ulica Sezamkowa". Zabawne perypetie kultowych, pluszowych muppetów: Kermita, Wielkiego Ptaka i Elmo, którzy bawią i uczą kolejne pokolenia.
O godzinie 19.00 - Gwiazda pikniku: Michał Szczygieł - finalista 8. edycji The Voice of Poland. Jego pierwszy singiel "Nic tu po mnie" łączy w sobie dźwięki popu i reggae. Utwór ma już ponad 13 milionów wyświetleń.

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim zaprasza o godzinie 11:00 - 13:00 na spacer: Śladami historii przyrodniczego bogactwa. Most na Bolko.

Specjalnie na ostatni dzień wakacji Stowarzyszenie Opolskie Lamy przygotowało dla was projekcje dwóch filmów pod chmurką na rynku w Opolu - o godzinie 18.00 film "Przygoda Nelly", a o godzinie 20.00 film "Jutro będziemy szczęśliwi."


reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".