• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 5035
  • Dodano: 2019-06-18 / 07:56
  • Komentarzy: 3

Jakie błędy popełniamy najczęściej próbując się schłodzić?

 
 
Jakie błędy popełniamy najczęściej próbując się schłodzić?

(Fot. Dżacheć)

Podczas, gdy na zewnątrz roztapiamy się na gorącym słońcu, szukając ukojenia w samochodach, biurach i domach często korzystamy z klimatyzatorów. Jakie błędy popełniamy najczęściej próbując się schłodzić?


Najczęściej włączamy klimatyzację zaraz po wejściu do auta, które stojąc w słońcu nagrzewa się do kilkudziesięciu stopni. Kusząca możliwość poczucia natychmiastowej ochłody jest bardzo niezdrowa w skutkach. Takim rozwiązaniem narażamy nasz organizm na szok termiczny. Warto najpierw wyrównać temperaturę w kabinie otwierając drzwi, lub okna i zwyczajnie przewietrzyć auto. Temperaturę wewnątrz najlepiej obniżać stopniowo, co zdecydowanie będzie korzystniejsze niż natychmiastowe włączenie maksymalnego chłodzenia, które również nie jest zalecane.

Zaleca się dostosować temperaturę klimatyzacji do warunków panujących na zewnątrz, zwracając uwagę na to, że zalecenia sugerują ustawienie temperatury o różnicy maksymalnie 5 stopni Celsjusza. Niektóre źródła mówią również o nie schodzeniu poniżej pułapu 23 stopni, bez względu na wysokość temperatury na zewnątrz, ponieważ właśnie powietrze o takim nagrzaniu jest najlepiej tolerowane przez ludzki organizm. Warto też dodać, że im klimatyzacja pracuje na wyższych obrotach, tym wyższe jest zużycie paliwa w pojeździe.

Nigdy nie kierujmy strumienia powietrza na głowę, czy odkryte części ciała, ponieważ może to spowodować niedowład mięśni, czy chorobę zatok. Najbezpieczniej skierować strumień powietrza na szyby lub sufit pojazdu. Pamiętajmy także o serwisowaniu klimatyzacji i jej dezynfekcji. Dotyczy to zarówno klimatyzatorów w biurach, jak i tych samochodowych. W nieoczyszczonej klimatyzacji mogą rozwinąć się grzyby, które powodują różnorakie choroby jak astma, alergia, gronkowiec.

Klimatyzatory podobnie jak większość urządzeń wymagają czyszczenia oraz konserwacji. Robiąc przegląd klimatyzacji, szczególnie wpłyniemy pozytywnie na jej jakość i wydajność, oraz co za tym idzie, na nasze zdrowie. Przeglądy i konserwacje klimatyzatorów powinny być zawsze wykonywane przez specjalistów posiadających odpowiednie kwalifikacje i certyfikaty.


reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-06-18 22:13:50 [89.64.47.*] id:1577129  
Aaron Goldberg: Napisał postów [412], status [rozkręcił się] Reputacja
Suwerena ten problem nie dotyczy, chłodzą się browarem.

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
2019-06-19 10:38:47 [84.195.254.*] id:1577143  
Boerin: Napisał postów [18679], status [VIP] Reputacja
Schłodzić to można wino a siebie ochłodzić ,tak na marginesie 😂
2019-06-19 12:46:48 [89.67.142.*] id:1577150  
Stefan: Napisał postów [26801], status [VIP] Reputacja
Zakład Pogrzebowy AS Bytom może mieć inne zdanie :D