• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 4389
  • Dodano: 2022-08-05 / 17:25
  • Komentarzy: 1

  Przewóz lokomotywy z naruszeniami

  Polski przewoźnik, który przewoził lokomotywę spalinową pomimo, że miał zezwolenie na przejazd pojazdu nienormatywnego, wykonywał przewóz nieprawidłowo.


  Inspektorzy z byczyńskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu, wykonując rutynowe czynności kontrolne na punkcie kontrolnym w Namysłowie zatrzymali pojazd, na którym przewożona była lokomotywa spalinowa.

  Po zważeniu okazało się, że waży on prawie 45 t. Kierowca okazał do kontroli odpowiednie zezwolenie na przejazd pojazdu nienormatywnego, jednak z analizy dowodów rejestracyjnych wynikało, że zatrzymany do kontroli pojazd nie mógł przewozić takiego ładunku. Wynikająca z dowodów rejestracyjnych dopuszczalna masa całkowita kontrolowanego zestawu to 40 t.

  Za stwierdzoną nieprawidłowość przewoźnikowi grozi kara pieniężna a kierowca ukarany został mandatem karnym. Dodatkowo w dalszą trasę przewoźnik pojechał dopiero po zmianie ciągnika siodłowego, tak aby dmc było odpowiednie do przewożonego ładunku. Na miejsce kontroli inspektorzy wezwali również zastęp Państwowej Straży Pożarnej z Namysłowa z powodu wycieku paliwa z przewożonej lokomotywy.

  Zdjęcie (1/3)

  (Fot. WITD Opole)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-08-06 09:50:02 [194.29.182.*] id:1644986  
  KK 35947: Napisał postów [2765], status [Szycha] Reputacja
  Chcę zobaczyć ten "wyciek","krokodyle" podkręcacze dramaturgi szukający atencji...

  Nick:
  Treść: