• Autor: Aga_Ko
    • Wyświetleń: 9178
    • Dodano: 2018-07-06 / 21:43
    • Komentarzy: 6

    Od poniedziałku kolejne utrudnienia na Placu Kopernika

    Od poniedziałku kolejne utrudnienia na Placu Kopernika

    (Fot. MZD Opole)

    Od poniedziałku 9 lipca wprowadzone zostaną kolejne zmiany w ruchu w związku z "Budową parkingu podziemnego na Pl. Kopernika oraz przebudową i rozbudową Centrum Handlowo-Usługowego Solaris". Zmienią się także niektóre trasy dla autobusów MZK.

    Z chwilą rozpoczęcia 2 etapu prac budowlanych, zaplanowanego na dzień 9 lipca 2018 r., nastąpi zamknięcie placu na odcinku od ul. Kośnego do ul. Ozimskiej, a w rejonie tym wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu poprzez wyznaczenie tras objazdu dla części linii komunikacyjnych oraz wyłączenie oraz uruchomienie niektórych przystanków.

    Zobacz takze Fundacja DOM od 35 lat wspiera rodziny. Dziś zaprasza na festyn w centrum Opola

    Wykonawca inwestycji wprowadzi ograniczenia w ruchu drogowym:

    - odcinek ul. Żeromskiego, na odcinku od ul. Grunwaldzkiej do ul. Kośnego będzie drogą jednokierunkową,
    - zamknięty dla ruchu pozostanie odcinek od ul. Kośnego do ul. Ozimskiej,
    - pozostanie zamknięty odcinek na pl. Kopernika, na odcinku od ul. Podgórnej do ul. Reymonta,
    - wprowadzony zostanie objazd do ul. Ozimskiej przez ul. Kośnego i ul. Katowicką oraz do ul. Oleskiej ul. Katowicką i ul. Grunwaldzką,
    - wyłączony z ruchu zostanie przystanek autobusowy w rejonie ul. Kamiennej przy pl. Kopernika,
    - wyznaczone zostaną przystanki przy ul. Kośnego przy teatrze Lalki i Aktora i przed skrzyżowaniem z ul. Katowicką oraz przy ul. Katowickiej na wysokości szpitala,
    - zmianie ulegną linie autobusowe - informację posiada Wydział Transportu p. Adriana Kotarska,
    - ul. Podgórna będzie drogą jednokierunkową, od ul. Sempołowskiej do ul. Piwnej,
    - zamknięty zostanie pas na krzyżowaniu ul. Reymonta z ul. Ozimską, do jazdy na wprost z ul. Reymonta w kierunku ul. Żeromskiego,
    - zmianie ulegnie program sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach ul. Ozimskiej z ul. Reymonta i ul. Ozimskiej z ul. Katowicką.

    Zobacz takze Chwila nieuwagi czy zasłabnięcie? Auto zakończyło jazdę na ogrodzeniu

    Z obsługi komunikacyjnej całkowicie wyłączone zostaną przystanki:

    "Pl. Kopernika - Kamienna" dla linii: 3, 8, 10, 11, 12, 16, 17, 21, N1, N2, N5, N13, N15,
    "Oleska - Uniwersytet" w kierunku Centrum dla linii: 11 i N2,
    "Ozimska - Dubois" w obu kierunkach dla linii 17,
    a dodatkowo zostaną uruchomione przystanki:

    Utrudnienia potrwają do końca sierpnia 2018 r.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2018-07-06 23:29:02 [94.254.133.*] id:1558750  
    KubaXY: Napisał postów [3401], status [Szycha] Reputacja
    Jak dla mnie moze cale Opole stac w korkach

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2018-07-07 16:00:52 [46.134.75.*] id:1558778  
    Darogb: Napisał postów [324], status [pismak] Reputacja
    A urzędasy z ratusza niech kierują ruchem
    2018-07-07 21:50:56 [188.146.128.*] id:1558797  
    arta26: Napisał postów [1556], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Na auto cie nie stac, rowerem jezdzic nie umiesz to oczywiste ze cale opole stac
    2018-07-09 07:49:57 [217.173.195.*] id:1558890  
    wojtasoks: Napisał postów [10984], status [VIP] Reputacja
    W trakcie wakacji Opole jest wolne od korków. Składam oficjalny wniosek, wakacje przez cały rok dla Opola!
    2018-07-07 02:02:17 [83.30.46.*] id:1558755  
    east: Napisał postów [651], status [rozpisany/na] Reputacja
    D a się tą mapę jeszcze pomniejszyć?

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2018-07-07 09:34:41 [178.252.17.*] id:1558759  
    PauloOp23: Napisał postów [3722], status [VIP] Reputacja
    Większa się w Paint nie zmieściła.