• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3384
  • Dodano: 2018-05-29 / 08:27
  • Komentarzy: 2

Niebezpieczne maile do klientów banku. Klikając w link wysyłamy pieniądze na konto przestępców

 
 
Niebezpieczne maile do klientów banku. Klikając w link wysyłamy pieniądze na konto przestępców

(Fot. materiały PKO)

Tym razem przestępcy chcący wyłudzić nasze dane z kont bankowych atakują klientów PKO. Kliknięcie w przesłaną aplikację oraz postępowanie według wskazówek hakerów może źle się skończyć.


- Ostrzegamy przed fałszywymi mailami rozsyłanymi za pośrednictwem poczty elektronicznej. Cyberprzestępcy podszywając się pod Bank nakłaniają do kliknięcia w przesłany link do logowania, w celu odczytania wiadomości - czytamy w komunikacie banku. Przestępcy podszywają się pod bank, rozsyłając link do klientów przypominający zwykły bankowy komunikat. Tym sposobem liczą na uzyskanie numeru i hasła do konta w banku.

Prosty obrazek i link do logowania do złudzenia przypomina standardową stronę banku. Link umieszczony w mailu ma kierować do fałszywej strony, gdzie będziemy poproszeni o podanie danych w celu uwierzytelnienia (numer klienta, hasła, kodu jednorazowego).

- Przypominamy, że Bank nigdy nie prosi o podanie kodów autoryzacyjnych przy logowaniu oraz nigdy nie wysyła maili z linkiem do logowania do serwisu transakcyjnego. Prosimy zawsze zwracać uwagę na niestandardowy wygląd strony logowania, np. niewłaściwy adres, brak obrazka bezpieczeństwa - apeluje bank.

Bankowcy tłumaczą, że gdy klikniemy w link, automatycznie instalujemy wirusa na swoim komputerze, który czuwa nad tym, jakie ruchy wykonujemy w sieci. W przypadku logowania do systemu bankowego wyłapuje loginy, hasła i numery klientów, ale to nie wszystko. Oprogramowanie podczas wykonywanych przez klientów transakcji ma podmieniać numer rachunku, na rachunek bankowy używany przez przestępców.

W przypadku skorzystania z linku zawartego w otrzymanej wiadomości i podania jakichkolwiek danych na stronie internetowej przypominającej serwis iPKO należy niezwłocznie skontaktować się z bankiem poprzez infolinię.
reklama
.

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-05-29 18:19:16 [89.67.10.*] id:1556916  
JotPe: Napisał postów [5172], status [VIP] Reputacja
Kilka lat temu zaatakowali moje iPKO, miałem szczęście, bo system PKO BP wychwycił atak, widać znowu dzieje się to samo. Słabych mają informatyków :P

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2018-05-29 18:20:04 [89.67.10.*] id:1556917  
JotPe: Napisał postów [5172], status [VIP] Reputacja
Konto zamknąłem następnego dnia, wiadomo :)