• 0
0
  • Wyświetleń: 1284
  • Dodano: 2018-05-11 / 07:00
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

Jak zdobywać nowe rynki?

 
 
Jak zdobywać nowe rynki?
Afryka, Bliski Wschód oraz Chiny - wokół tych nowych rynków będą się toczyły dyskusje na II Opolskim Forum "Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze". Odbędzie się ono 24 maja w Hotelu DeSilva Premium w Opolu.

Poprzednia edycja Forum, zorganizowana w 2016 roku, cieszyła się dużym zainteresowaniem firm. Udało się na niej zgromadzić ponad 100 przedsiębiorców zainteresowanych wejściem na nowe rynki zagraniczne.

- Wśród opolskich firm widzimy duże zainteresowanie zdobywaniem nowych rynków. Przedsiębiorcy piszą do nas w tej sprawie. Są szczególnie ciekawi doświadczeń, jakie mają w tym zakresie inne firmy. Zwłaszcza w kontekście rynków egzotycznych, czyli głównie Afryki i Azji. To trudne przedsięwzięcia, tam nie da się wejść z marszu, trzeba się do tego dobrze przygotować - mówi Iwona Święch-Olender, kierownik Centrum Obsługi Inwestora działającego przy Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki. - By zaistnieć na nowych rynkach trzeba poznać różnice w procedurach, formalnościach, ale przede wszystkim różnice kulturowe i inne podejście do biznesu - dodaje.

Idea, która przyświeca tegorocznemu forum, to prezentacja zagadnień związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej na konkretnych rynkach, przedstawienie praktycznych doświadczeń i spostrzeżeń ze strony firm oraz przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu, a także nawiązanie kontaktów służących współpracy gospodarczej w wybranych rejonach świata. Tematami kluczowymi II Forum będą: Bliski Wschód, Afryka i Chiny w kontekście Nowego Jedwabnego Szlaku. Forum będzie miało formułę dyskusji panelowych oraz wywiadów, skupionych wokół poszczególnych tematów.

Organizatorem wydarzenia jest Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki, a partnerami merytorycznymi: Bank Gospodarstwa Krajowego SA, Opolska Loża Business Centre Club, Opolska Izba Gospodarcza oraz Izba Gospodarcza "Śląsk". Polska Agencja Inwestycji i Handlu SA objęła wydarzenie patronatem honorowym. Moderatorem konferencji będzie Igor Sokołowski - dziennikarz TVN24.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w Forum mogą się zapisać pod adresem mailowym: invest@ocrg.opolskie.pl lub pod nr tel. 77 403 36 45 - 46 do 17 maja 2018 r. Liczba miejsc jest ograniczona.

Informacje o Forum wraz z programem znajdują się na stronie: www.ocrg.opolskie.pl w zakładce "II Opolskie Forum Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze".


Loga

Artykuł sponsorowany

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest całkowicie zamknięte.