• Autor: Majlan
  • Wyświetleń: 2067
  • Dodano: 2018-03-16 / 07:03
  • Komentarzy: 1

  Bezpieczne zakupy w Internecie i nie tylko. Będą szkolenia dla licealistów

  (Fot. Dżacheć)

  Opolski ratusz wespół z miejskim rzecznikiem konsumentów, adwokatami oraz naukowcami z Uniwersytetu Opolskiego chcą edukować uczniów z zakresu praw konsumenta.

  - Najczęściej bycie konsumenta odczuwamy w przyjemny sposób, bo wszyscy lubimy robić zakupy. Czasem jednak zdarzają się trudne sytuacje, takie jak choćby zwrot towaru. I wtedy niejednokrotnie zaczynają się problemy. Dlatego też chcemy przeszkolić 1500 uczniów z zakresu ich praw jako konsumentów - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

  Mecenas Marian Jagielski, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Opolu, dodaje, że to już nie pierwsza tego typu współpraca. - Przed rokiem rozpoczęliśmy program ochrony seniora, później udzielaliśmy też porad frankowiczom. Cieszymy się, że do naszych działań dołączył Uniwersytet Opolski - słyszymy.

  Jak podkreśla prof. Piotr Stec, dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego, w Internecie bardzo łatwo wpaść w pułapkę zastawioną przez oszustów. - Jednym kliknięciem mogę kupić coś fajnego, ale też stracić pieniądze. Do tego dochodzą umowy zapisane przysłowiowym małym druczkiem. Postaramy się jednak pokazać, że nie taki diabeł straszny i przy odrobinie wiedzy z kodeksu cywilnego można sobie z tym poradzić - mówi z uśmiechem prof. Stec.

  Program obejmie pełnoletnich uczniów opolskich liceów, techników i szkół branżowych. - W trakcie spotkań poruszać będziemy kwestie związane z zawieraniem umów, handlem elektronicznym, gwarancją, rękojmią czy konsekwencjami wysyłania skanu dokumentów - wylicza Marek Trejda, miejski rzecznik konsumentów w Opolu.

  Pierwsze zajęcia dla młodych opolan odbędą się w kwietniu. Wówczas eksperci spotkają się z uczniami III Liceum Ogólnokształcącego.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2018-03-16 09:28:31 [188.146.230.*] id:1552929  
  arta26: Napisał postów [1523], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Zróbcie parady " Jak rozsadnie wydawac publiczne pieniadze" a nie szastac na lewo,prawo i co komu sie podoba.

  Nick:
  Treść: