• 0
0
 
  • Autor: Majlan
  • Wyświetleń: 2926
  • Dodano: 2018-03-12 / 19:08
  • Komentarzy: 1

Opolscy zawodnicy i kluby docenieni przez prezydenta

 
 
Opolscy zawodnicy i kluby docenieni przez prezydenta

(Fot. Dżacheć)

W Hali Widowiskowo-Sportowej "Okrąglak" odbył się dziś Festiwal Sportowego Opola, w czasie którego wręczono stypendia dla najlepszych opolskich sportowców, a także przekazano dotacje dla klubów.

- Dzisiejsze wydarzenie to też świetna okazja do spotkania się ludzi, którzy tworzą całe nasze opolskie środowisko. Mogą ze sobą porozmawiać, wymienić się doświadczeniami, pobawić się. Poza tym, co oczywiste, otrzymują również stypendia i dotacje - mówi nam Tomasz Lisiński, naczelnik ratuszowego wydziału sportu.

Najwięcej środków otrzymały następujące kluby: Opolski Klub Sportowy Odra Opole (1,5 mln zł), AZS Klub Uczelniany Politechniki Opolskiej (660 tys. zł), KPR Gwardia Opole (599 tys. zł), PGE Orlik Opole (500 tys. zł) oraz TS Kolejarz Opole (400 tys. zł).

- Takie wsparcie jest bardzo istotne, ponieważ wszystko co robimy, robimy dla kibiców, a dzięki dotacji możemy się stale rozwijać - podkreśla Marcin Sabat, prezes KPR Gwardii Opole.

Indywidualne wyróżnienia trafiły również do blisko 130 sportowców. - To jest nagroda za pracę, który wykonaliśmy w ubiegłym roku. Przez każde 12 miesięcy staramy się jak najciężej pracować, by doceniono nasze starania i przyznano nam stypendia. Dzięki nim mamy pieniądze na treningi, wyjazdy czy sprzęt. Są to bardzo potrzebne pieniądze - podsumowuje jeden z wyróżnionych, Bartosz Chaduch z Opolskiego Klubu Taekwondo.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-03-12 23:12:35 [5.226.100.*] id:1552719  
Welsh: Napisał postów [7], status [nowy] Reputacja
Gratuluję wszystkim sportowcom oby tak dalej do przodu!

Nick:
Treść: