• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2781
  • Dodano: 2018-02-25 / 10:00
  • Komentarzy: 0

Nietypowy CASTING w Teatrze im. Jana Kochanowskiego

 
 
Nietypowy CASTING w Teatrze im. Jana Kochanowskiego

(Fot. Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu)

Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu czeka na osoby, które chciałyby się podzielić swoimi wspomnieniami z powodzi, która dotknęła Opole w 1997 roku.

Powódź, która dotknęła Opole w lipcu 1997 roku, kiedy to w krótkiej chwili pod wodą znalazła się duża część południowo-zachodniego Opola. Z największą wodą zmagali się mieszkańcy Pasieki, Metalchemu i Zaodrza, wielu z nich straciło bezpowrotnie dach nad głową. Mimo, iż większa część mieszkańców przygotowana była na nadejście wielkiej fali, chyba nikt nie spodziewał się tak tragicznych skutków jakie wyrządziła. Mieszkańcy wschodniej części miasta, gdyby nie wychodzili z domów i nie mieliby dostępów do lokalnych mediów prawdopodobnie nie wiedzieli o tragedii, która działa się zaledwie kilka kilometrów dalej.

Początek nadchodzącego sezonu w teatrze zapoczątkuje nietypowy spektakl w reżyserii Elżbiety Depty, zwyciężczyni II edycji Konkursu MODELATORNIA. Będzie on dotyczył powodzi tysiąclecia, która dotknęła Opolan 21 lat temu.

W ramach przygotowań do najnowszej produkcji spektaklu w Teatr im. Jana Kochanowskiego ogłasza casting dla mieszkańców Opola. Poszukujemy ludzi, którzy chcieliby podzielić się z nami swoimi wspomnieniami z tragedii, która dotknęła Opole w 1997 roku. To właśnie o tym wydarzeniu powstanie spektakl na początku nadchodzącego sezonu w Kochanowskim.

Każdy, kto chciałby podzielić się swoją historią i brać udział w tworzeniu legendarnego spektaklu może wziąć udział w przygotowaniach, lub podzielić się swoją historią i tym samym wzbogacić scenariusz wystawianej sztuki.

Chętnie mogą zgłaszać się w sobotę 3 marca do Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Casting odbędzie się w przestrzeni Modelatorni od godz. 10:00 do godz. 15:00.
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".