• Autor: Majlan
  • Wyświetleń: 3905
  • Dodano: 2018-02-13 / 13:11
  • Komentarzy: 1

  Klasa niczym boisko piłkarskie. Posłuży sportowcom z Prószkowa

  Klasa niczym boisko piłkarskie. Posłuży sportowcom z Prószkowa
   <i>(Fot. Dżacheć)</i>

  (Fot. Dżacheć)

  W Zespole Szkół w Prószkowie oddano dziś do użytku salę, w której zamiast klasycznej tablicy znajduje się... piłkarska bramka, a na ścianach zawisły tablice sytuacyjne przedstawiające przebieg kilku historycznych dla polskich piłkarzy akcji.

  - Jest to trzecia tak zwana klasa specjalistyczna, zaraz po policyjnej i strażackiej. Przygotowaliśmy ją dzięki grantowi i zaangażowaniu pracowników marketu budowlanego Leroy Merlin. Łączny koszt inwestycji to 11 tysięcy złotych - mówi dyrektor ZS w Prószkowie Dariusz Sobków.

  - Mamy tutaj bandy reklamowe, sztuczną murawę, bramkę, sprzęt audiowizualny, a nawet trenera reprezentacji Polski w piłce nożnej Adama Nawałkę - dopowiada z uśmiechem Aleksander Kalbron, trener w prószkowskiej szkole.

  Kalbron podkreśla również, że otwarta dziś sala jest dopełnieniem świetnej infrastruktury, jaką dysponuje placówka. - Uczniowie wszystko mają na miejscu - szkołę, internat, boiska, trenerów... Czego więcej oczekiwać, jeśli jest się młodym chłopakiem z marzeniami? - pyta retorycznie nasz rozmówca.

  Łukasz Sobkowicz oraz Mateusz Bil, uczniowie 3 klasy gimnazjum, również chwalą inicjatywę szkoły i marketu budowlanego. - Świetny pomysł, zgodny z tematyką, jaką się interesujemy. No i trzeba też pamiętać, że odpowiadanie przy bramce to dużo mniejszy stres niż przy tablicy - podsumowują młodzi sportowcy.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2018-02-14 00:41:49 [83.30.8.*] id:1551125  
  tippmann: Napisał postów [6006], status [VIP] Reputacja
  bo prószków to stan umysłu:)))

  Nick:
  Treść: