• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2951
  • Dodano: 2018-01-23 / 07:30
  • Komentarzy: 1

Centrum Informacyjno-Edukacyjne Senior w Opolu ma już rok

 
 
Centrum Informacyjno-Edukacyjne Senior w Opolu ma już rok

(Fot. Dżacheć)

Pierwszy rok działalności świętuje Centrum Informacyjno-Edukacyjne Senior w Opolu. Z okazji jubileuszu wczoraj i dziś seniorzy mogą wykonać bezpłatne badania słuchu i badania przesiewowe w diagnostyce choroby Alzheimera.

Świętowano nie tylko pierwsze urodziny Centrum, ale też dzień babci i dziadka. Od godziny 18:00 w zajeździe "U Dziadka" odbywał się bal karnawałowy. - Chcę podziękować za ten rok. Inicjatywa CIE "Senior w Opolu" to inicjatywa oddolna, dyskutujemy o tym co i jak zrobić by Opole było bardziej przyjazne dla seniorów. To Rada Seniorów mocno naciskała na utworzenie centrum i od momentu otwarcia dużo dobrego się tam dzieje - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

Centrum działa w Opolu już od roku. Jego cel to zwiększanie aktywności osób przebywających na emeryturze i ułatwienie im dostępu do nowoczesnej technologii, edukacji czy rozrywki. - Seniorzy bardzo chętnie spędzają ze sobą czas, są kreatywni i mają mnóstwo pomysłów. Mamy też dużo chętnych na zajęciach z języka angielskiego, w roku ubiegłym przeszkoliło się blisko 200 osób. W projekcie "Zdrowy kręgosłup" ćwiczy około 160 osób. Oprócz tego seniorzy korzystają z zajęć na basenie - wylicza koordynatorka centrum, Małgorzata Jarosz-Basztabin.

- W najbliższym czasie planujemy wydać informator dla seniora, by każda osoba przechodząca na emeryturę mogła łatwo nas znaleźć. Do tego planujemy wydać kalendarz seniora, a niedługo ruszy casting. Dziś i jutro seniorzy mogą skorzystać z badania słuchu i badań przesiewowych w diagnostyce choroby Alzheimera - dodaje.

Na 8 marca Centrum Informacyjno-Edukacyjne Senior w Opolu przygotowuje wybory mistera, gala najprawdopodobniej odbędzie się w Teatrze im. Kochanowskiego w Opolu.


reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-01-23 18:37:05 [89.74.189.*] id:1550014  
JotPe: Napisał postów [5172], status [VIP] Reputacja
Pani w środku jest ubrana w futro z tygrysa :-P

Nick:
Treść:

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia