• Autor: Aga_Ko
    • Wyświetleń: 2436
    • Dodano: 2017-12-16 / 09:23
    • Komentarzy: 0

    Przez 10 lat wywołują uśmiech u najmłodszych pacjentów. Świętują 10 lecie działania.

    (Fot. Dżacheć)

    Grupa pozytywnych ludzi, którzy swoją energią leczą szpitalnych pacjentów ze smutku. Z pełną świadomością i odpowiedzialnością dzielą się swoim uśmiechem z tymi, którzy potrzebują go najbardziej.

    Podczas gdy się śmiejemy poprawiamy krążenie krwi, obniżamy jej ciśnienie, obniża się także poziom cholesterolu. Śmiech to swojego rodzaju masaż wszystkich narządów wewnętrznych, który dodatkowo pogłębia oddech i dotlenia mózg. Dowiedziono także, że częste śmianie się wpływa korzystnie na układ odpornościowy. Tak drobna rzecz może poprawić nie tylko samopoczucie ale także stan zdrowia. Dlatego właśnie tą metodę obrali wolontariusze fundacji "Dr Clown".

    -Jak to się zaczęło? Koleżanka wspomniała, że można wejść na wesoło do szpitala, przebrać się i uszczęśliwić dzieci. Gdy dowiedziałam się, że akcja związana jest z Patchem Adamsem, w którym od pierwszego obejrzenia filmu jestem zakochana powiedziałam, że "wchodzę w to w ciemno". Rozwijaliśmy się stopniowo, teraz jest nas bardzo dużo. Pamiętam swoje pierwsze wejście do szpitala na pediatrię w Opolu. My również to bardzo przeżywamy, jest w nas mnóstwo energii - mówi Lucyna Białek, członkini fundacji.

    -Świętujemy dziś 10 lat Fundacji Dr Clown na Opolszczyźnie. Jest to nie tylko święto wolontariuszy, ale przede wszystkim osób, które z nami pracują i wspierają przez ten cały czas. Każdego roku inicjatyw jest więcej. Co roku docieramy do co raz większej ilości dzieci w szpitalach, jest to nasza podstawowa działalność i cieszymy się, że możemy to robić. Przez te 10 lat to ponad 14 tysięcy odwiedzonych dzieci tylko w szpitalach. Mamy też imprezy plenerowe i warsztaty - informuje Marta Szewerda, pełnomocnik fundacji.

    Do Fundacji Dr Clown można dołączyć poprzez organizowane nabory. Preferowany wiek wolontariuszy to powyżej 16 lat. Od 18 roku życia wolontariusze mogą odwiedzać szpitale. Nie ma tutaj górnej granicy wiekowej. O akcjach, naborach i inicjatywach fundacji można dowiedzieć się ze strony internetowej Dr Clown oraz profilu na platformie Facebook.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".