• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2347
  • Dodano: 2017-12-10 / 09:00
  • Komentarzy: 2

Ponad 1600 zaproszeń na Wigilię samotnych, bezdomnych i potrzebujących.

 
 
Ponad 1600 zaproszeń na Wigilię samotnych, bezdomnych i potrzebujących.

(Fot. Dżacheć)

Wigilia samotnych, bezdomnych i potrzebujących rok w rok gromadzi setki Opolan chcących spędzić czas świąt Bożego Narodzenia w przytulnym miejscu. W tym roku przygotowano ponad 1600 zaproszeń na to wydarzenie.

Coroczna kolacja wigilijna dla bezdomnych obchodzi w tym roku swój 25 jubileusz. Z tej okazji przygotowano ponad 1600 zaproszeń, które już od poniedziałku (11.12.2017) będzie można odbierać w 16 opolskich i w kilku podopolskich parafiach. Kolacja dla potrzebujących odbędzie się w tym roku w piątek, 22 grudnia o 16.00 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu (ul. Wrocławska 158 (za Centrum Handlowym "Karolinka")).

-W tym roku uroczystości przewodniczyć będzie ks. Arcybiskup Alfons Nosol, z którym rozpoczynałem organizację tych wigilii przed 25 laty oraz biskup opolski Albert Czaja. Jeżeli ktoś by nie dostał zaproszenia w tym roku wyjątkowo można wejść również bez zaproszeń. Każdy z uczestników będzie godnie przyjęty i otrzyma paczkę, która pomoże godnie przejść święta Bożego Narodzenia. Uroczystości przygrywała będzie Orkiestra i Chór parafii św. Józefa w Opolu Szczepanowicach. Potrawy, jakie przygotujemy są raczej tradycyjne, będzie zupa grzybowa, ryba, ziemniaki, gołąbki, pierogi, śledzie w oleju i wiele innych rzeczy, które pozwolą by ten wieczór był naprawdę piękny. Wigilię rozpoczniemy piękną kolędą, później przemówi ks. Arcybiskup Alfons Nosol oraz biskup Andrzej Czaja. Podzielimy się wspólnie opłatkiem składając sobie życzenia - podkreśla ks. prałat dr Zygmunt Lubieniecki.

Z roku na rok widać, jak zmienia się społeczność podczas tych uroczystości. -Jest to jedyny dzień w roku gdzie chcemy być wszyscy razem. Dawniej w wigilii uczestniczyli głównie bezdomni. Dziś są to też głównie ludzie potrzebujący, rodziny wielodzietne, które chcą godnie przeżyć ten wieczór, chcą być razem i zjeść uroczystą kolację, na co nie mają często okazji w rodzinnym domu. Zmiany są socjologiczne, dużo jest osób samotnych, babci, dziadków, zapraszamy ich też. Ludzie przychodzą z czystej potrzeby kontaktu z drugą osobą. Ludzi bezdomnych jest teraz na takich uroczystościach garstka - dodaje Lubieniecki.

Z tyłu zaproszeń podane są godziny jazdy autobusów, które z poszczególnych punktów Opola będą dowoziły i odwoziły uczestników kolacji wigilijnej i będą bezpłatne dla gości uczestniczących w wydarzeniu.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2017-12-10 20:56:17 [83.30.213.*] id:1547971  
tippmann: Napisał postów [5644], status [VIP] Reputacja
Gaz odebrałeś już zaproszenie?:)))

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2017-12-10 22:33:04 [94.254.155.*] id:1547983  
luxusowy: Napisał postów [22554], status [VIP] Reputacja
On idzie na wigilie z PIS :)