• Autor: MarkowyLP
  • Wyświetleń: 1656
  • Dodano: 2017-12-10 / 11:26
  • Komentarzy: 1

  133 nowych potencjalnych dawców szpiku zarejestrowali opolscy studenci

  133 nowych potencjalnych dawców szpiku zarejestrowali opolscy studenci

  (fot. MarkowyLP)

  Przez 3 dni w 7 lokalizacjach studenci Uniwersytetu Opolskiego oraz Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu rejestrowali dawców szpiku kostnego w ramach akcji fundacji DKMS Polska.

  Liczba chętnych do oddania szpiku kostnego to bardzo dużo, jednak jak podkreślają organizatorzy samej akcji na UO, to nie o ilość chodzi, a o poziom świadomości wśród osób rejestrujących się.

  Rejestracja nie jest skomplikowana. Po wypełnieniu formularza pobierany jest materiał genetyczny. Metoda jest zupełnie bezbolesna, ponieważ odpowiednimi patyczkami pobierana jest ślina z wewnątrz policzka.

  - Działaliśmy w aż siedmiu miejscach, a to dlatego że, chcieliśmy bardzo wyjść do studentów i bardziej zainteresować ich jako potencjalnych dawców. - mówi Dawid Machecki, przedstawiciel fundacji DKMS Polska oraz pełnomocnik ds. informacji i promocji Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Opolskiego. - Przy projekcie działało prawie 60 osób, to tyle samo, co podczas tak wielkiej imprezy jak Piastonalia. To pokazuje skalę naszej tegorocznej akcji. Cieszymy się, że aż tylu studentów zaangażowało się w przedsięwzięcie pomocy ludziom chorym na białaczkę.

  W ubiegłym roku na Uniwersytecie Opolskim udało się zarejestrować 71 osób podczas pięciodniowej akcji na trzech wydziałach największej uczelni Opola.

  W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że jest chory na białaczkę. Na świecie taką diagnozę stawia się co 35 sekund. Zachorować może każdy z nas, bez względu na wiek, płeć czy stan zdrowia.

  - Ta choroba nie wybiera. Dlatego tak ważna jest rejestracja kolejnych potencjalnych dawców szpiku kostnego. - dodaje Machecki.

  Jeżeli ktoś nie zdążył się zarejestrować podczas akcji na opolskich uczelniach, to może to zrobić przez stronę fundacji DKMS, zamawiając pakiet rejestracyjny i wysyłając swój materiał genetyczny do bazy dawców.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2017-12-10 20:13:32 [83.30.213.*] id:1547962  
  tippmann: Napisał postów [6143], status [VIP] Reputacja
  wyniki waszej" pracy" dupy nie urywają:)))

  Nick:
  Treść: