• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3179
  • Dodano: 2017-11-30 / 12:21
  • Komentarzy: 0

  Lodowisko na Stawku Barlickiego będzie gotowe na 6 grudnia

  (Fot. Dżacheć)

  Już 6 grudnia dla mieszkańców Opola zostanie otwarta sztuczna ślizgawka na stawku przy Barlickiego. Będzie czynna niezależnie od pogody.

  Przygotowania do sezonu zimowego nad Stawem Zamkowym idą pełną parą. Kiedyś sztuczne lodowisko funkcjonowało pod ratuszem na opolskim rynku, od ubiegłego roku mieszkańcy ślizgają się nad stawem przy ul. Barlickiego, który cieszy się dużą popularnością. W tym roku na lodowisko miasto przeznaczyło około 400 tys zł. W ramach biletu wstępu będzie można bezpłatnie wypożyczyć łyżwy. Przewidziano też tradycyjne zniżki dla posiadaczy Karty Opolskiej Rodziny.

  -Sztuczne lodowisko nad Stawem Zamkowym to tradycja, do której chętnie wracamy. Już od 6 grudnia codziennie od 9:00 do 21:00 zapraszamy na ślizgawkę o powierzchni 800m2. W ubiegłym roku lodowisko okazało się absolutnym hitem. Łącznie odwiedziło je 18 726 osób. Montaż przebiega zgodnie z planem, ułożono płyty styropianowe, urządzenia chłodzące i bandy. Ślizgać będziemy się do 18 lutego a może nawet ciut dłużej. Nawet jeśli na dworze będzie około 14 stopni, to agregaty nadal będą mrozić taflę lodową. Jeżeli warunki atmosferyczne będą sprzyjające to działalność zostanie przedłużona. - informuje Piotr Letachowicz z biura prasowego Urzędu Miasta Opola.

  Cennik biletów:
  5zł - normalny
  3zł - ulgowy
  1zł - Karta Opolska Rodzina
  Wypożyczenie łyżew gratis
  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".