• 0
0
  • Wyświetleń: 5508
  • Dodano: 2017-10-24 / 08:30
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

Już w ten czwartek Wirtualne Targi Pracy

 
 
Już w ten czwartek Wirtualne Targi Pracy
Na platformie pracodawcy zamieścili swoje oferty pracy, a poszukujący pracy mogą składać swoje CV. Natomiast w dniu targów 26 października 2017 r. między godziną 9:00, a 15:00 (CET) wystawcy i osoby poszukujące pracy siedząc przy swoich komputerach w biurze, czy domu będą mogli prowadzić indywidualne rozmowy poprzez chaty on-line.

Podczas targów odbędą się prezentacje video m.in. na temat delegowania pracowników do państw UE/EOG, zasad wydawania druku A1 oraz działalności sieci Enterprise Europe Network. Wydarzeniu towarzyszyć będzie publiczny chat on-line na żywo.

Wśród wystawców są m.in.: Kronospan, IFA Powertrain Polska, Hongbo Clean Energy Europe, Call Center Inter Galactica, ifm ecolink, PwC Service Delivery Cente, Capgemini Poland, Leroy Merlin Polska, Fujitsu, Państwowa Inspekcja Pracy, Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki, Fundusz Górnośląski, ZUS.

W trakcie wydarzenia będzie można uzyskać informacje m.in. na temat delegowania pracowników i dokumentów A1, zasad uzyskiwania emerytur po pracy za granicą, porozmawiać z doradcą zawodowym, zapytać o warunki otrzymania zasiłku dla bezrobotnych po pracy za granicą czy porozmawiać z inspektorem pracy o prawach pracowniczych.

Program prezentacji

9:00 - 9:05 Powitanie
9:05 - 9:15 Prezentacja województwa śląskiego
9:15 - 9:30 Prezentacja województwa opolskiego
9:30 -10:00 Warunki życia i pracy w Polsce
10:00 -10:30 Jeśli planujesz powrót do Polski: Ta rozmowa może odmienić Twoje życie. Jak się przygotować do powrotu? Zasiłek z tytułu bezrobocia, ubezpieczenie zdrowotne, staż pracy w Polsce po pracy w Irlandii, obowiązek meldunkowy, emerytura, podatki
10:30 -11:00 Zasady ubiegania się o emeryturę w Polsce po pracy za granicą
11:00 -11:25 Zakładanie działalności gospodarczej w Polsce
11:25 -12:15 Delegowanie pracowników do państw członkowskich UE, druk A1
12:15 - 12:30 Oferta Enterprise Europe Network dla małych i średnich przedsiębiorstw z województwa śląskiego.
12:30 -13:00 Warunki życia i pracy w Polsce
13:00 -13:30 Jeśli planujesz powrót do Polski: Ta rozmowa może odmienić Twoje życie. Jak się przygotować do powrotu? Zasiłek z tytułu bezrobocia, ubezpieczenie zdrowotne, staż pracy w Polsce po pracy w Irlandii, obowiązek meldunkowy, emerytura, podatki

O czym warto pamiętać?

Osoby zainteresowane złożeniem swojej aplikacji powinny przygotować CV. W tym celu można skorzystać z CV w formacie Europass dostępnym na stronie: /europass.cedefop.europa.eu/pl

Co jest niezbędne do odwiedzenia targów on-line?

Wystarczy komputer z dostępem do Internetu, zaleca się także posiadanie kamerki internetowej, mikrofonu i słuchawek, aby móc swobodnie porozmawiać z danym wystawcą podczas indywidualnych rozmów on-line.
W celu złożenia swojej aplikacji należy zarejestrować konto jako osoba odwiedzająca wydarzenie (zakładka register as a visitor) załączając CV.

Organizatorami wydarzenia jest Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu i Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach.

Już dziś odwiedź stronę wydarzenia:
www.europeanjobdays.eu

Artykuł sponsorowany

reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest całkowicie zamknięte.