• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 4436
  • Dodano: 2022-07-20 / 13:50
  • Komentarzy: 0

  Strażacy codziennie gaszą pożary zbóż. Nie pomaga w tym upał i wiatr

  Pomiędzy Borkowicami a Błażejowicami w gminie Lewin Brzeski, spłonęło około 38 hektarów ścierniska. To nie jedyny pożar w powiecie brzeskim we wtorek 19 lipca. Pożary wybuchają nagle, ich powodów można doszukiwać się w pogodzie, a w ich eliminacji nie pomaga wiatr.  We wtorek 19 lipca około godziny 18.20 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Brzegu wpłynęło zgłoszenie o pożarze pola zboża w miejscowości Borkowice. Do pożaru zadysponowano 8 zastępów straży pożarnej w sile 41 strażaków.

  Działania straży pożarnej polegały na ugaszeniu pożaru który objął swym zasięgiem ok. 38 hektarów. W wyniku tego zdarzenia żadna osoba nie została poszkodowana.

  Tylko w lipcu, w całym kraju doszło już do blisko 750 pożarów nieużytków i upraw rolnych. Strażacy cały czas mają pełne ręce roboty. Jutro - według prognoz - ma być jeszcze goręcej. Zachowajmy ostrożność.

  Zdjęcie (2/19)

  (Fot. KSRG OSP LEWIN Brzeski)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".