• Autor: Joanna_eM
  • Wyświetleń: 3056
  • Dodano: 2017-08-10 / 17:00
  • Komentarzy: 0

  Remontują przyszkolne boiska. Koniec prac w Grudzicach

  Remontują przyszkolne boiska. Koniec prac w Grudzicach

  Boisko przy Szkole Podstawowej nr 26 w Opolu-Grudzicach (fot. Dżacheć)

  Na początku lipca zakończył się remont boiska przy Szkole Podstawowej nr 26 w Opolu-Grudzicach. Wielofunkcyjny obiekt powstał z myślą o uczniach i mieszkańcach, ale to nie koniec inwestycji w mieście. Jeszcze w tym roku nadejdą zmiany w Publicznej Szkole Podstawowej nr 16, a w 2018 roku przy Zespole Szkół Elektrycznych powstanie boisko do street soccera. Plany są szerokie.

  Boisko w Grudzicach przeszło solidny remont. Powstał tam wielofunkcyjny obiekt o wymiarach 22x40m z nowoczesną poliuretanową nawierzchnią z przeznaczeniem do piłki nożnej, ręcznej, siatkówki, koszykówki oraz tenisa. - Całkowity koszt remontu to ok. 550 tys. zł, prace ruszyły w maju i zakończyły się na początku lipca. Dziś cieszymy się pięknym efektem końcowym, na nowy rok szkolny będzie jak znalazł - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

  Zmiany mają dotyczyć kilku innych opolskich szkół. Podobna infrastruktura sportowa, choć z dodatkową siłownią, ma powstać jeszcze w tym roku przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 16.

  - Ponadto lada dzień ruszamy z realizacją kompleksu sportowego przy II Liceum Ogólnokształcącym oraz pełnowymiarowego boiska ze sztucznej trawy przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ul. Hallera - dodaje Wiśniewski.

  Wszystko wskazuje na to, że również uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych wreszcie doczekają się boiska. Zamiast niego dziś funkcjonuje tam parking. Boisko ma być nowoczesne i - podobnie jak inne - wykonane z nawierzchni poliuretanowej. Ratusz planuje, aby wybudować tam miejsce do gry w street soccera. - Wokół boiska umieszczone zostaną bandy o wysokości 110 cm, ochronne siatki oraz bramki o wysokości 1,3 m i szerokości 4 m - mówi prezydent Opola.

  Władze miasta ustaliły, że w tzw. Nowym Opolu największe zapotrzebowanie na boisko jest w Chmielowicach przy Szkole Podstawowej nr 30. - Uwzględniamy to w naszych planach inwestycyjnych - mówi Wiśniewski.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".