• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1937
  • Dodano: 2022-07-21 / 16:15
  • Komentarzy: 0

  Zasoby RCKiK w wakacje szybko się kurczą. Policjanci oddali krew

  Opolscy policjanci po raz kolejny zorganizowali akcję zbiórki krwi dla potrzebujących. Tym razem przyświecało nam policyjne hasło "Pomagamy i Chronimy". Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa stanął na opolskim Rynku. Ten cenny dar ofiarowali nie tylko policjanci, ale i mieszkańcy Opola. Ponad 7 litrów krwi zasili szpitale i inne punkty medyczne.


  Krew jest darem, którego nie można wyprodukować ani zastąpić niczym innym. Dlatego tak ważne jest aby w bazie nigdy jej nie zabrakło. Codziennie w wielu szpitalach w Polsce odbywają się zabiegi ratujące życie, a krew jest przetaczana dla tych, którzy jej potrzebują. Pamiętajmy, że wielu z nas, jeśli nie ma przeciwwskazań, jednorazowo może oddać 450 ml. krwi. Mężczyźni 6, a kobiety 4 razy w roku.

  21 lipca odbyła się kolejna nasza zbiórka krwi. Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa stanął na opolskim Rynku. W trakcie całego dnia zbiórki, udało się zebrać ponad 7 litrów tego najcenniejszego daru. Na miejscu, na naszych policyjnych stoiskach, wszyscy chętni mogli dowiedzieć się jak zostać jednym z nas, zobaczyć sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariuszy w codziennej służbie oraz przećwiczyć z policyjnymi medykami udzielanie pierwszej pomocy.

  Zachęcajmy swoich bliskich do tego, aby regularnie oddawali krew. Ona może uratować nie jedno życie. Nigdy też nie wiemy kiedy my bądź ktoś nam bliski będzie jej potrzebował. Najbliższa policyjna akcja zbierania krwi już 22 września 2022 r. Serdecznie zapraszamy.

  Zdjęcie (1/8)

  (Fot. KWP Opole)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".