• Wyświetleń: 4074
    • Dodano: 2017-07-24 / 12:55

Lekkoatleci z Opola z medalami na Mistrzostwach Polski

(fot. AZS Politechnika Opolska)

Reprezentanci Opolszczyzny z organizowanych w Białymstoku Mistrzostw Polski Seniorów w Lekkoatletyce przywieźli jeden srebrny i dwa brązowe medale.

Srebrny medal wywalczył Wojciech Theiner, który w skoku wzwyż osiągnął wynik 222 cm. Brązowy medal również w skoku wzwyż zdobyła Paulina Wal, która uzyskała rezultat 178 cm. W rzucie dyskiem trzecie miejsce wywalczył Bartłomiej Stój - jego wynik to 61,41 m.

93 Mistrzostwa Polski Seniorów w lekkiej atletyce odbyły się w Białymstoku w dniach 21-23 lipca. Klub AZS Politechniki Opolskiej reprezentowało 10 zawodników - cztery kobiety i sześciu mężczyzn.

W piątek jako pierwsza startowała Magdalena Sobek, która w serii eliminacyjnej biegu na 400 m zajęła czwarte miejsce z czasem 60,82 s. Niestety, ten wynik nie pozwolił na awans do finałów, co udało się jednak innej zawodniczce Mireli Kujawie. Wynik 58,96 s pozwolił jej rywalizować w finale, w którym zajęła ósme miejsce z czasem 61.21 s.

Z kolei Hubert Olczyk, który rywalizował w eliminacjach na 400 metrów zajął piąte miejsce z czasem 48,48 s. W konkursie trójskoku wystąpił Patryk Komar, który skacząc 15.05 m w trzeciej próbie wywalczył piąte miejsce.
    Sobota była szczęśliwym dniem dla opolskich sportowców. To właśnie wtedy Paulina Wal (ex aqueo z Anetą Rydz z RLTL ZTE Radom) i Bartłomiej Stój zdobyli brązowe medale w swoich kategoriach.

W skoku wzwyż startowali tego dnia Wojciech Theiner i Konrad Owczarek, któremu nieszczęśliwie podczas rozgrzewki odezwała się kontuzja ścięgna Achillesa. Theiner zdobył srebrny medal skacząc przez poprzeczkę 2.22 ex aequo z Norbertem Kobielskim.

Ostatniego dnia mistrzostw w biegu na 100 metrów wystartowała Katarzyna Siewruk, która osiągając czas 14.23 s zapewniła sobie awans do finału. Tam ostatecznie zajęła ósme miejsce (14.37 s.) Ponadto Rafał Ciszewski zajął siódme miejsce w konkursie rzutu młotem i uzyskał 55.52 m, a w biegu na 1500 metrów piąte miejsce zajął Piotr Drobnik, który uzyskał czas 3:45.62 s.

Klub AZS Politechnika Opolska w rywalizacji punktowej, która pokazywała całokształt siły sportowej zdobyła 158,5 punktów spośród 96 klubów, które brały udział w mistrzostwach.