• Autor: Joanna_eM
    • Wyświetleń: 18891
    • Dodano: 2017-07-14 / 09:26
    • Komentarzy: 62

    Apel kierowcy MZK: wyłączcie światła na Zaodrzu!

    Apel kierowcy MZK: wyłączcie światła na Zaodrzu!

    (fot. Dżacheć)

    - Przy wyłączonych światłach na skrzyżowaniu ulic Niemodlińskiej i Wojska Polskiego ruch odbywa się płynnie, nie ma żadnych korków. Gdy są włączone, wszystko momentalnie staje. Powinni wyłączyć tę sygnalizację - denerwuje się jeden z kierowców miejskich autobusów, który zgłosił się do nas z prośbą o interwencję.

    Zobacz takze Zostawiła dziecko tylko na chwilę? Kilkanaście minut może wystarczyć do tragedii

    Od kilku miesięcy trwa przebudowa ul. Niemodlińskiej. Drogowcy wykonują prace polegające na poszerzeniu jezdni do dwóch pasów ruchu w każdą stronę, przebudowie podziemnych instalacji gazowych, wodociągowych i telekomunikacyjnych. Powstaną także ciągi pieszo-rowerowe. Kierowcy jeżdżący po Zaodrzu zostali wystawieni na ciężką próbę poruszania się po tej części miasta.

    - We wtorek od godz. 16.00 do następnego dnia do 12.00 światła były wyłączone i Zaodrze było puste. Jeździłem rano i nie było żadnych korków. Później włączono je ponownie i autobusy znów mają kilkanaście minut spóźnienia, a czasem nawet i godzinę. Wyłączmy te światła, to ułatwi życie wszystkim - mówi kierowca Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Opolu, który zadzwonił do naszej redakcji pod numer alarmowy 791 24 24 24.

    Zobacz takze IMGW wydał ostrzeżenie dla województwa opolskiego

    - Sygnalizacja jest uszkodzona, więc póki co będzie funkcjonowała na światłach żółtych. Jeśli to się sprawdzi, to być może będzie to docelowa organizacja ruchu drogowego aż do czasu zakończenia prac - odpowiada Zbigniew Bahryj, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.

    Przebudowa ulicy Niemodlińskiej powinna zakończyć się na przełomie 2017 i 2018 roku.
    reklama

    Więcej zdjęć

    Apel kierowcy MZK: wyłączcie światła na Zaodrzu!
    Apel kierowcy MZK: wyłączcie światła na Zaodrzu!

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2017-07-14 16:49:43 [193.173.216.*] id:1536275  
    emsi: Napisał postów [1830], status [Szycha] Reputacja
    A ja mam jeszcze taką prośbę do "kulturalnych"kierowców nie przepuszczajcie pieszych na przejeździe rowerowym na Chabrach na wysokości komisariatu tj.przejazd dla rowerzystów!!!!!!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2017-07-14 18:21:34 [178.252.16.*] id:1536281  
    Mirexx: Napisał postów [548], status [rozpisany/na] Reputacja
    Popieram i nie przepuszczam, Policja takich pieszych powinna karać mandatem 100 zł tak samo jak powinni karać rowerzystów przejeżdżających przez przejście dla pieszych.
    2017-12-27 16:31:13 [178.252.17.*] id:1548657  
    PauloOp23: Napisał postów [3722], status [VIP] Reputacja
    O tak.Ja osobiście otwieram okno wi się wydzieram że to nie pasy.
    2017-07-14 11:29:36 [178.37.57.*] id:1536216  
    Rex: Napisał postów [4676], status [VIP] Reputacja
    Ja też mam apel do instruktorów nauki jazdy. Wczoraj jeden krety z nauki jazdy zaparkował sobie na jezdni ul. Kołłątaja (przy sklepie spożywczym na wysokości Kościuszki) na moja uwagę "gdzie parkujesz idioto" stwierdził że nie ma zakazu zatrzymywania się i postoju na jezdni. Czy ci instruktorzy to idioci czy ja nie znam przepisów . Bardzo utrudnił jazdę na tej ulicy wręcz spowodował zagrożenie wypadkiem. Proszę od odpowiedź w tej sprawie i apeluję o egzaminowanie instruktorów jazdy z przepisów ruchu drogowego. Nie miał włączonych awaryjnych.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [24]
    2017-07-14 11:34:16 [31.153.59.*] id:1536219  
    [moderacja]: Napisał postów [10076], status [VIP] Reputacja
    [moderacja]
    [-7]
    2017-07-14 11:36:09 [178.37.57.*] id:1536221  
    Rex: Napisał postów [4676], status [VIP] Reputacja
    Podaj adres to będziesz miał okazję.
    [-4]
    2017-07-14 11:40:54 [87.99.98.*] id:1536223  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    co właściwie chciałeś uzyskać, zwracając się do kogoś per `idioto`?
    2017-07-14 11:59:44 [178.37.57.*] id:1536225  
    [moderacja]: Napisał postów [4676], status [VIP] Reputacja
    [moderacja]
    [-7]
    2017-07-14 12:10:41 [79.191.152.*] id:1536226  
    [moderacja]: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    [moderacja]
    [-7]
    2017-07-14 12:37:27 [87.99.98.*] id:1536229  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    pytam, co chciałeś osiągnąć. Chyba nic, tylko dać upust swojej złości.
    2017-07-14 12:49:42 [178.37.57.*] id:1536242  
    Rex: Napisał postów [4676], status [VIP] Reputacja
    Zadałem pytanie i stwierdziłem poziom myślowy tego pseudo-isntruktora. Ale nadal nie otrzymałem odpowiedzi czy miał prawo tarasować jezdnię. Proszę o wypowiedź lokalnych znawców tematu bo nie mam czasu teraz tego analizować pod kontem prawnym. Najlepiej jakiś przepis kodeksu drogowego. Bo moim zdaniem złamał kilka a nawet przepisu K.K. I tak uczą tych przyszłych kierowców, no to jak mam być mniej wypadków.
    2017-07-14 14:05:50 [83.26.86.*] id:1536257  
    Melly23: Napisał postów [71], status [rozkręcił się] Reputacja
    Z tego co napisałeś drugi pas był przejezdny, czyli drogi nie zablokował, a skoro ni ma tam zakazu zatrzymywania się to żadnego wykroczenia nie popełnił. A świateł awaryjnych jak sama nazwa mówi używa się w czasie awarii, czyli też nie miał obowiązku ich użyć.
    2017-07-14 17:09:47 [87.99.98.*] id:1536276  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    jakiż to wniosek może nam się tu teraz nasunąć, hm...
    2017-07-14 19:42:20 [94.254.145.*] id:1536297  
    Rex: Napisał postów [4676], status [VIP] Reputacja
    bzdury piszesz m stworzył zagrożenie oraz spowodował spowolnienie a więc ograniczenie ruchu. Zablokował jezdnię na jej jednej części Ludzie ogarnijcie się skończyło się bezprawie
    2017-07-14 19:44:02 [94.254.145.*] id:1536298  
    Rex: Napisał postów [4676], status [VIP] Reputacja
    na autostradzie tez nie ma zakazu zatrzymywania się Dramat!!! Jak tacy wsiadają jak ty M za fajerę to musze zacząć jeździ BRDemem
    2017-07-14 19:55:21 [31.153.59.*] id:1536305  
    Polpha: Napisał postów [10076], status [VIP] Reputacja
    Ale ty kundlu jesteś pusty
    [-3]
    2017-07-14 19:57:41 [94.254.145.*] id:1536307  
    Rex: Napisał postów [4676], status [VIP] Reputacja
    tableta a może coś bardziej merytorycznie
    2017-07-14 20:22:29 [31.153.59.*] id:1536315  
    Polpha: Napisał postów [10076], status [VIP] Reputacja
    Z debilem rozmawia tylko debil, wiec szukaj, szukaj.
    2017-07-14 22:17:26 [94.254.145.*] id:1536342  
    Rex: Napisał postów [4676], status [VIP] Reputacja
    tableta miało być merytorycznie bez epitetów
    2017-07-14 22:23:06 [83.230.46.*] id:1536348  
    KK 35947: Napisał postów [4449], status [VIP] Reputacja
    Nie wiem dlaczego tak jeździcie po Rex-ie wszyscy jesteście tymi pożal się boże "instruktorami"? ,przecież on ma rację!,ja też się pod koniec zeszłego roku(2 12 2016) spotkałem prawdopodobnie z tym samym typem w tym miejscu właśnie ,samochód postawiony na pasie ruchu obok pojazdów zaparkowanych na miejscach postojowych czyli już niezgodnie z PoRD,wewnątrz spanikowana kursantka a "książe pan"na kawce i ciasteczku w cukierni obok (mam fotkę jak coś,srebrne Clio firma o pustynnej nazwie na "D")na moje pytanie o nowy sposób parkowania jakieś burknięcie i polazł sobie...Teraz konkretnie do Melly:bzdury piszesz ponieważ jest tam znak określający sposób parkowania(tabliczka)i parkowanie na pasie ruchu w tym przypadku jest wykroczeniem,po za tym nawet jak nie ma zakazu parkowania i postoju to są wyłączenia np jeśli mogłoby to utrudnić ruch co w tym przypadku nastąpiło.Problem z "instruktorami"polega na tym że nie są w wielu przypadkach praktykami tylko kaskaderami po dwuletnim posiadaniu prawka kursie instruktora (kaskadera)potrafiącego wytresować kursanta do zdania egzaminu ale nie jest zdolny do praktycznego nauczenia jazdy i zachowania na drodze,a prawdziwych instruktorów w Opolu można policzyć na palcach u jednej ręki ...
    2017-07-14 22:28:00 [94.254.145.*] id:1536351  
    Rex: Napisał postów [4676], status [VIP] Reputacja
    O to właśnie chodzi KK dla mnie parkowanie na jezdni też jest wykroczeniem bo o ile można się zatrzymać na jezdni to nie można tam stać. Jest taki znak zakaz postoju i właśnie chyba on dotyczy jezdni chyba że się mylę. ale na formu jest jeszcze mniej ludzi z którymi można merytorycznie porozmawiać. Może to ten sam idiota
    2017-07-14 22:33:51 [94.254.145.*] id:1536353  
    Rex: Napisał postów [4676], status [VIP] Reputacja
    I powiem jeszcze jedno mam zawsze wiele cierpliwości do L sam się kiedyś uczyłem. Poczekam prze[puszcze jadę sobie nawet czasem powoli jaki mi się nie spieszy za L ale dla idiotów instruktorów to już troszkę mniej. W zasadzie to pierwszy raz trąbiłem na L ale własnie siedział w niej tylko idiota instruktor to dostał zje...ki może wysłał kursanta po kawke dla siebie. Najwyzsza pora aby te krowy za łamanie KD były karane przez policję
    2017-07-15 09:12:49 [79.190.35.*] id:1536358  
    Stefan: Napisał postów [26996], status [VIP] Reputacja
    Podpi***ol ich do KC NSDAPiS tak, jak twój stary podpie***lał na UB, SB MO i do KC PZPR
    2017-07-15 10:42:40 [83.30.49.*] id:1536367  
    coolerr: Napisał postów [12933], status [VIP] Reputacja
    Bravo stefcia..Miło poczytać bezstronny, wyważony komentarz moderatora.
    2017-07-15 11:59:38 [94.254.144.*] id:1536395  
    Rex: Napisał postów [4676], status [VIP] Reputacja
    Dziękuję KK za merytoryczną odpowiedź resztę postów pominę milczeniem . Niektórzy to się świetnie nadają na manifestację KOD "mowa miłości to ich motto". Miłego dnia wszystkim życzę
    2017-07-15 12:02:35 [87.99.98.*] id:1536396  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    o hipokryzjo..
    2017-07-15 13:02:16 [31.153.59.*] id:1536404  
    Polpha: Napisał postów [10076], status [VIP] Reputacja
    rexio ty malorolny debilu
    2017-07-15 13:04:31 [94.254.144.*] id:1536405  
    Rex: Napisał postów [4676], status [VIP] Reputacja
    "Mądry pisze dla zabawy głupi czyta bo ciekawy" tableta siedzi i cały dzień i czeka co sobie Rex napisze. ubawiłem się do łez
    2017-07-14 21:36:57 [5.184.219.*] id:1536334  
    KubaXY: Napisał postów [3401], status [Szycha] Reputacja
    Tylko te lby z trzema literkami w tablicach nie ogarniaja i oni robia korki

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [7]
    2017-07-14 21:44:34 [83.29.34.*] id:1536335  
    dzony: Napisał postów [6670], status [VIP] Reputacja
    gdyby nie te trzy literki w tablicy rej, to handel w opolu by padł na pysk, łeb i gufno miasto by miało więc pomyśl co napisałeś.
    2017-07-14 22:02:14 [176.111.140.*] id:1536337  
    KubaXY: Napisał postów [3401], status [Szycha] Reputacja
    co ma piernik do wiatraka???
    2017-07-14 22:11:45 [83.5.194.*] id:1536339  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    dzony chciał ci uświadomić, żebyś nie obrażał przyjezdnych bez względu na okoliczności .... a reszty się domyśl
    2017-07-14 22:14:44 [83.29.34.*] id:1536341  
    dzony: Napisał postów [6670], status [VIP] Reputacja
    dzięki Mgiełko ;) prawdę mówiąc nie chciałem z nim rozwijać tematu.
    2017-07-14 22:19:41 [83.5.194.*] id:1536346  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    i słusznie ;)
    2017-07-14 22:21:51 [83.29.34.*] id:1536347  
    dzony: Napisał postów [6670], status [VIP] Reputacja
    ;)
    2017-07-15 08:29:35 [83.4.157.*] id:1536356  
    KubaXY: Napisał postów [3401], status [Szycha] Reputacja
    Nie obrazal "przyjezdnych".. a sloiki pelne ???????
    2017-07-14 18:43:11 [89.78.158.*] id:1536287  
    andreek01: Napisał postów [309], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    Co to znaczy na przełomie? Przełomy to ja znam..np.hindukuszu to jest dopiero przełom.buhahaha kopie tak ze przełamuje wszystko...

    Nick:
    Treść:
    2017-07-14 13:32:10 [178.252.22.*] id:1536251  
    chrząszcz: Napisał postów [5757], status [VIP] Reputacja
    Święte słowa ... "Wyłączmy te światła, to ułatwi życie wszystkim " ... 10/10

    Nick:
    Treść:
    2017-07-14 11:21:57 [176.111.138.*] id:1536211  
    [moderacja]: Napisała postów [3153], status [Szycha] Reputacja
    [moderacja]
    [-7]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [19]
    2017-07-14 12:38:28 [176.111.138.*] id:1536230  
    jbbTeam: Napisała postów [3153], status [Szycha] Reputacja
    bzzzzzzz serdel odbjur
    2017-07-14 12:39:34 [178.37.18.*] id:1536231  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    bzzzz bzzzz
    2017-07-14 12:40:21 [178.37.18.*] id:1536232  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    ino mnie narkotykóf nie proponuj :)
    2017-07-14 12:40:25 [176.111.138.*] id:1536233  
    jbbTeam: Napisała postów [3153], status [Szycha] Reputacja
    hasło
    2017-07-14 12:41:06 [176.111.138.*] id:1536234  
    jbbTeam: Napisała postów [3153], status [Szycha] Reputacja
    niii mom wczoraj żęm wszystko wyjarał , chociaż bym kupił kokaine albo ganje :D
    2017-07-14 12:41:16 [178.37.18.*] id:1536235  
    [moderacja]: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    [moderacja]
    [-7]
    2017-07-14 12:42:17 [176.111.138.*] id:1536236  
    jbbTeam: Napisała postów [3153], status [Szycha] Reputacja
    niii te!!! hasło wstępu : ciemno jusz ...
    2017-07-14 12:42:49 [178.37.18.*] id:1536237  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    ...beret włusz
    2017-07-14 12:43:56 [176.111.138.*] id:1536238  
    jbbTeam: Napisała postów [3153], status [Szycha] Reputacja
    bzzzz wchoć
    2017-07-14 12:45:55 [178.37.18.*] id:1536240  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    ciś guzik bo wyjepia drzwi
    [-4]
    2017-07-14 12:48:40 [176.111.138.*] id:1536241  
    jbbTeam: Napisała postów [3153], status [Szycha] Reputacja
    bzzzzzzzzzzzzzzzzz przeca otwarte
    2017-07-14 12:51:32 [176.111.138.*] id:1536243  
    jbbTeam: Napisała postów [3153], status [Szycha] Reputacja
    załatw Goodiemu kwiatostanów za 4 stówy albo futra
    2017-07-14 12:52:01 [178.37.18.*] id:1536244  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    aaa.... racja :)
    2017-07-14 13:01:55 [176.111.138.*] id:1536245  
    jbbTeam: Napisała postów [3153], status [Szycha] Reputacja
    to Goody zrobi taką domóweczke że wszystkie patrole w okolicy bydom pod chałupą :D;D
    2017-07-14 13:02:47 [178.37.18.*] id:1536246  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    a skąd ci wezna?
    2017-07-14 13:04:32 [176.111.138.*] id:1536247  
    [moderacja]: Napisała postów [3153], status [Szycha] Reputacja
    [moderacja]
    [-7]
    2017-07-14 13:08:34 [176.111.138.*] id:1536248  
    jbbTeam: Napisała postów [3153], status [Szycha] Reputacja
    a chcesz zobaczyć co to znaczy weekend z Goodym ? :) ino powiedz tejśćiowej żę jedziesz na delegacje na 2 dni to pojadymy do warszawy ;D:D:D:D
    2017-07-14 13:18:18 [178.37.18.*] id:1536249  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    ja...i wróca za tydzień
    2017-07-14 13:19:15 [176.111.138.*] id:1536250  
    jbbTeam: Napisała postów [3153], status [Szycha] Reputacja
    niii Goody w poniedziałek dalej w trase musi jechoć
    2017-07-14 11:32:53 [87.207.173.*] id:1536217  
    kanclerz: Napisał postów [4906], status [VIP] Reputacja
    W większości rozwiązań drogowych,zastosowanie sygnalizacji świetlnej powoduje spowolnienie ruchu,brak płynności i korki.

    Nick:
    Treść:
    2017-07-14 11:08:02 [91.212.223.*] id:1536206  
    The Naturator: Napisał postów [2367], status [Szycha] Reputacja
    Pojawił się także rowerzysta przejeżdżający przez przejście dla pieszych.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2017-07-14 11:14:19 [185.127.20.*] id:1536207  
    matejko66: Napisał postów [2997], status [Szycha] Reputacja
    To pewnie jeden z tej "masy kretyńskiej" walczący o kulturę i przestrzeganie przepisów na drodze przez kierowców samochodów...
    2017-07-14 11:28:40 [87.99.98.*] id:1536214  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    czepiacie się chłopaka..