• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 6942
  • Dodano: 2022-07-22 / 13:33
  • Komentarzy: 3

  Jest kolejny termin zakończenia prac na skrzyżowaniu ulic 1 Maja z Reymonta w Opolu

  (Fot. Dżacheć)

  Prace w obrębie skrzyżowania ulic 1-Maja i Reymonta miały zakończyć się w połowie lipca. Tymczasem miasto po raz kolejny przesuwa termin uruchomienia tego skrzyżowania.


  Skrzyżowanie ulic 1-Maja z Reymonta zostało zamknięte przez drogowców na początku maja i jest związane z pracami wokół centrum przesiadkowego Opole Główne. By ruch w mieście odbywał się płynnie, udostępniono łącznik, z ulicy 1 Maja do Armii Krajowej. Jednocześnie obowiązuje objazd przez Kołłątaja, Damrota do ulicy Reymonta.

  Wykonawca robót nie wyrobił się z malowaniem oznakowania. W toku prac pojawił się też kolejny problem - trzeba podłączyć napięcie do oświetlenia oświetlenia ulicznego. Zamknięcie tych ulic powoduje spore utrudnienia w komunikacji, szczególnie dla zmotoryzowanych. Ulice przejezdne będą najprawdopodobniej w sierpniu.

  To nie koniec utrudnień. Na wysokości Rzemieślnika na ulicy Ozimskiej drogowcy będą budować przystanki autobusowe. Te prace również wiążą się z utrudnieniami dla kierowców. Ich dokładny termin nie jest jeszcze znany.

  Centrum przesiadkowe Opole Główne ma być gotowe jesienią. Koszt inwestycji szacuje się na 65 milionów złotych. Prace związane z budową Centrum Przesiadkowego w miejscu dawnego dworca PKS rozpoczęły się w styczniu 2020 roku. Początek prac nie należał do najłatwiejszych dla ekipy rozbiórkowej. Na początku obserwowaliśmy rozbiórkę zapamiętanych przez większość Opolan pawilonów handlowych, wiat przystankowych i płyty dawnego Dworca PKS. Już podczas tych prac natrafiono na szczelinę przeciwlotniczą (którą ostatecznie zasypano) oraz dzieło Władysława Początka w dawnej poczekalni PKS.

  W związku z budową centrum przesiadkowego Opole Główne, ulice Reymonta, Kołłątaja i odcinek Ozimskiej między tymi ulicami będą dwukierunkowe, a nie jednokierunkowe. Zmiana organizacji ruchu wejdzie w życie dopiero po ukończeniu inwestycji centrum przesiadkowego Opole Główne.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-07-23 13:37:10 [89.67.142.*] id:1644299  
  wojtasoks: Napisał postów [10984], status [VIP] Reputacja
  Ale ta zaskakująca informacja o konieczności podłączania latarni do napięcia to rozumiem taki żarcik jakiegoś inżyniera z Pani redaktor?

  Nick:
  Treść:
  2022-07-23 08:10:28 [46.204.0.*] id:1644276  
  Kockrzy: Napisał postów [119], status [wyjadacz] Reputacja
  Ciekawe kiedy finalnie będzie można jechać, nic to -że to środek miasta....

  Nick:
  Treść:
  2022-07-22 18:05:02 [5.173.64.*] id:1644247  
  Rex: Napisał postów [4654], status [VIP] Reputacja
  W Polsce nigdy żadna firma budowlana nie skończyła budowy w terminie To jest Fakt

  Nick:
  Treść: