• Autor: Seeb
    • Wyświetleń: 1945
    • Dodano: 2008-12-17 / 11:55
    • Komentarzy: 13

    Światełko Betlejemskie w Opolu

    Światełko Betlejemskie w Opolu

    (fot: mim)

    Betlejemskie Światło Pokoju jest już w Opolu. Harcerze ZHP przywieźli je ze Słowacji i wieczorem w Opolskiej Katedrze przekazali Opolanom.

    Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Opola już po raz osiemnasty. Od dziesięciu lat przekazywane jest podczas mszy w Katedrze. W tym roku po raz pierwszy harcerze z Hufca Opole-rejon postanowili rozdać opolanom Światło przed wejściem do Ratusza.

    Zobacz takze Zostawiła dziecko tylko na chwilę? Kilkanaście minut może wystarczyć do tragedii

    Mieszkańcy Opola dostali znicze odpalone od oryginalnego ognia rozpalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Ogień przybywa do Austrii skąd słowaccy skauci przywożą go na Łysą Polanę.

    Akcję zapoczątkowały w 1986 Austriackie Radio i Telewizja w Linzu, jako działanie charytatywne na rzecz dzieci niepełnosprawnych i osób potrzebujących. Dzięki udziałowi w niej skautów, akcja obejmuje prawie całą Europę. Światło co roku przywożone jest z Betlejem do Wiednia, gdzie w katedrze przekazywane jest skautom z sąsiednich krajów. Następnie sztafetą trafia do najdalszych zakątków kontynentu.

    Betlejemskie Światło Pokoju dostępne będzie we wszystkich hufcach całego województwa. Harcerze zaniosą go samotnym i chorym. W czwartek zawitają także do instytucji samorządowych i mediów.

    Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei - tradycyjnie stawiane jest na wigilijnym stole.

    rep: mim
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2008-12-18 21:39:15 [94.254.200.*] id:127472  
    kudłaty: Napisał postów [262], status [maniak] Reputacja
    a moze zapisze sie do ZHP, kolonie grochówka harcerki ;P

    Nick:
    Treść:
    2008-12-17 18:32:06 [80.130.207.*] id:126981  
    Wowi78: Napisał postów [782], status [stały bywalec] Reputacja
    Ta po lewej to tako fajno tlusto.
    [2]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2008-12-17 19:11:28 [83.4.245.*] id:126990  
    jesteś: debil(ka)
    [-1]
    2008-12-17 22:44:26 [80.130.248.*] id:127067  
    Wowi78: Napisał postów [782], status [stały bywalec] Reputacja
    Do "jestes":debil to Cie zrobil.
    2008-12-18 08:46:16 [83.3.100.*] id:127135  
    kat: Jest co młucić w łóżeczku! :>
    2008-12-17 14:08:48 [213.17.151.*] id:126870  
    taki maly zarcik :D: "-puk, puk. - kto tam?? -harcerze. -nie wierze! -otwieraj chamie gestapo nie klamie!!"

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2008-12-17 14:34:45 [83.3.100.*] id:126882  
    kat: HAHA!
    2008-12-17 15:51:37 [77.223.227.*] id:126909  
    Prawda: Napisał postów [417], status [starszy pismak] Reputacja
    dobre hahaha
    2008-12-17 17:15:39 [84.10.147.*] id:126955  
    S : Napisał postów [1280], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    W oryginale zamiast "gestapo" było "ZOMO". Dobry żart.
    2008-12-17 14:08:40 [77.252.18.*] id:126869  
    leser: liczna dziewczyna ta po lewej :P

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2008-12-17 17:14:38 [84.10.147.*] id:126953  
    S : Napisał postów [1280], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Jaka liczna, przecież pojedyncza! :)
    2008-12-17 17:06:07 [83.17.207.*] id:126946  
    Drago: Napisał postów [435], status [starszy pismak] Reputacja
    to... ZHP jeszcze istnieje..:)?

    Nick:
    Treść:
    2008-12-17 15:54:47 [77.223.227.*] id:126911  
    Prawda: Napisał postów [417], status [starszy pismak] Reputacja
    i to jest piękne:)Obyśmy, my Polacy mieli w sobie dużo miłości ciepła i nadziei na lepsze jutro,bo perspektyw brak.

    Nick:
    Treść: