• Wyświetleń: 6227
    • Dodano: 2017-05-27 / 23:21
    • Komentarzy: 6

Odra przegrała z Rakowem na wyjeździe

W sobotnim spotkaniu Raków Częstochowa podejmował na własnym stadionie opolską Odrę. Zwycięsko z tego starcia wyszła drużyna gospodarzy, która pokonała podopiecznych Jana Furlepy 3:0. Opolanie stracili w ten sposób fotel lidera II ligi.

Raków od początku spotkania prezentował wyśmienite przygotowanie do tego starcia. Początkowe akcje, które miały na celu rozszyfrować drużynę przyjezdnych, poskutkowały w dość szybkim czasie. W 19 minucie jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Mazan, który dał tym samym prowadzenie w tym spotkaniu. Drużyna prowadzona przez Jana Furlepę została zmuszona do ciężkiego wysiłku, ponieważ wszyscy spodziewali się zaciętego meczu, lecz nikt nie myślał, iż tak szybko wyjdą na prowadzenie gospodarze. Akcje Odry nie pozwoliły wyrównać w pierwszej części meczu wyniku i na przerwę w tym spotkaniu opolanie schodzili na wyjeździe z niespodziewanym wynikiem 1:0.

Druga część spotkania to całkowita dominacja Rakowa na własnym terytorium. Znów początkowe sytuacje nie wpłynęły na wynik meczu, lecz minimalnie poprawiła się gra opolan. W 69 minucie Mesjasz dołożył celne trafienie dla swojej drużyny i w ten sposób podwyższył prowadzenie Rakowa na 2:0. Odra także atakowała na bramkę rywala, lecz nie były to sytuacje, które zagrażały golkiperowi z Częstochowy. W samej końcówce tej rozgrywki Raków przypieczętował swoją dominację dzisiejszego starcia. W 83' Siedlik dołożył trzecie trafienie po stronie Częstochowy i tym samym ustalił ostateczny wynik na 3:0 dla gospodarzy. Odra po tym spotkaniu straciła fotel lidera II ligi, lecz mamy nadzieję, że uda się im wskoczyć ponownie na to miejsce.

Mirexx: Napisał postów [525], status [rozpisany/na] Reputacja
    Trochę głupi komentarz, ten wynik nie ma znaczenia na to czy Odra zagra w 1 lidze bo zagra bez względu na ten i następny wynik. Odra awansowała już kilka kolejek temu.
    2017-05-28 10:03:47 [188.123.207.*] id:1529270
    tippmann: Napisał postów [7578], status [VIP] Reputacja