• 0
0
 
  • Autor: Arleta_K
  • Wyświetleń: 1206
  • Dodano: 2019-11-03 / 15:31
  • Komentarzy: 1

Mobilny gabinet stomatologiczny służy opolskiej młodzieży. Z pomocy skorzystało już ponad 3000 osób

 
 
Mobilny gabinet stomatologiczny służy opolskiej młodzieży. Z pomocy skorzystało już ponad 3000 osób

(Fot. Archiwum)

 <i>(Fot. www.nfz-opole.pl)</i>

(Fot. www.nfz-opole.pl)

Dentobus na kółkach od zeszłego roku odwiedza gminy, pomagając mieszkańcom miejscowości, w których nie ma gabinetu stomatologicznego. Z darmowych świadczeń mogą korzystać dzieci, które nie ukończyły 18 roku życia. Jak do tej pory udało się pomóc tysiącom mieszkańców Opolszczyzny.

Dentobus jest w pełni wyposażonym gabinetem zabiegowym, dysponującym m.in. specjalistycznym, sterowanym elektronicznie fotelem dentystycznym, zestawem punktowego RTG oraz niezbędnymi narzędziami stomatologicznymi. Są w nim udzielane świadczenia ogólnostomatologiczne oraz profilaktyczne zawarte w koszyku świadczeń gwarantowanych dla dzieci i młodzieży do lat 18, w tym wizyty adaptacyjne, nauka prawidłowego szczotkowania zębów, lakierowanie, badania okresowe i kontrolne oraz leczenie próchnicy.

- Wprowadzenie możliwości udzielania świadczeń stomatologicznych w dentobusie ma na celu zwiększenie dostępności do świadczeń dla dzieci i młodzieży, tak aby ograniczyć miejscowe i ogólnoustrojowe następstwa choroby próchnicowej zębów - tłumaczy Barbara Pawlos, rzecznik prasowy opolskiego oddziału NFZ.

Dentobus zapewnia opiekę stomatologiczną dla dzieci przede wszystkim w mniejszych miejscowościach, w których nie ma gabinetu stomatologicznego ani w szkole, ani w najbliższej okolicy.

Świadczenia ogólnostomatologiczne dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia w dentobsie realizowane są na terenie naszego województwa od października 2018 r. Dotychczas mobilny gabinet stomatologiczny w trasie był 174 razy, a z jego usług skorzystało 3360 dzieci. Dentobus odwiedził 11 powiatów, 23 gminy, 56 miejscowości, oraz 70 placówek oświatowych.

Poniżej przedstawiamy harmonogram postojów mobilnego gabinetu stomatologicznego w listopadzie.

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-11-04 21:35:41 [83.4.162.*] id:1584314  
Meguszka: Napisała postów [1043], status [zrobił/a karierę] Reputacja
A dlaczego tylko dzieci.. Dyskryminacja.

Nick:
Treść: