• Wyświetleń: 3197
    • Dodano: 2017-04-03 / 20:09

ECO UNI Opole wygrało kolejny mecz ze Świdnicą

W niedzielnym spotkaniu opolanki po raz drugi z rzędu pokonały na trudnym, wyjazdowym terenie rywalki ze Świdnicy. Wygrana 3:0 pozwoliła objąć prowadzenie 2:0 w rywalizacji do 3 zwycięstw. Teraz czekamy na postawienie kropki nad "i" na własnym parkiecie. Mecz z MKS-em już we wtorek o godzinie 18.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Walka po obu stronach siatki prowadziła do wymiany punkt za punkt w większej części rozgrywki. Opolanki wyszły na prowadzenie, lecz gospodynie szybko zniwelowały różnicę punktową. Potem to MKS zaliczył drobną zaliczkę celnych zagrań, lecz podopieczne Patryka Fogla zdołały wyrównać. Nerwowa końcówka należała już do przyjezdnych. Wygrana 25:23 pozwoliła odetchnąć z ulgą po ciężkiej walce.

Pierwsze piłki drugiego seta należały zdecydowanie do Świdnicy. Miejscowe szybko objęły dość wysokie prowadzenie, nawet sześcioma oczkami, lecz opolanki nie poddały się tak łatwo i zaczęły odrabiać straty. Konsekwentna gra na siatce pozwoliła doprowadzić w środkowej części rozgrywki do remisu. Niestety znów pojawiły się błędy własne, które uniemożliwiły cieszyć się z gry w stu procentach. Znów miejscowe objęły prowadzenie, ale bardzo dobra forma siatkarska naszych zawodniczek w końcówce, doprowadziła do przegonienia rywalek na samym finiszu i tak samo, jak w poprzedniej partii, Eco triumfowało 25:23.

W trzeciej odsłonie było już minimalnie łatwiej. Szybko zdobyte prowadzenie i budowanie coraz to większej przewagi skutkowała, tym, iż rywalki nie potrafiły przeciwstawić się wyśmienicie grającym zawodniczkom UNI. Ostatecznie opolanki wygrały trzeciego seta 25:14 i górowały w całym meczu 3:0. Tym samym objęły prowadzenie 2:0 w rywalizacji z Polonią Świdnica. Kolejny mecz ze świdniczankami już we wtorek w Opolu.

2017-04-03 20:52:31 [178.43.34.*] id:1518085
    SACHMET: Napisała postów [2910], status [Szycha] Reputacja