• 0
0
 
  • Wyświetleń: 7699
  • Dodano: 2017-03-07 / 08:00
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

Kiedy OC nie odnowi Ci się automatycznie?

 
 
Kiedy OC nie odnowi Ci się automatycznie?
Statystyki Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego pokazują, że polskimi drogami jeździ nawet 250 tys. nieubezpieczonych pojazdów. Chociaż w większości przypadków niewykupienie polisy OC jest celowe, tak wielu kierowców zaskakuje fakt przerwania ciągłości ubezpieczeniowej. Warto więc poznać przypadki, kiedy obowiązkowe ubezpieczenie nie odnowi się automatycznie.

Zgodnie z Ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, firmy ubezpieczeniowe zobowiązane są do informowania klientów o automatycznym przedłużeniu umowy na kolejny okres. Zdarzają się jednak przypadki, w których polisa OC wygasa po upływie terminu. Więcej o ubezpieczeniu OC możesz się dowiedzieć na Rankomat.pl, zaś poniżej prezentujemy tylko kilka najważniejszych kwestii.

Polisa OC nie zostanie przedłużona po wypowiedzeniu umowy
W myśl obowiązujących aktualnie przepisów, właściciel pojazdu nie musi w kolejnym roku korzystać z oferty tego samego ubezpieczyciela. Może wypowiedzieć umowę OC, zanim dojdzie do jej automatycznego przedłużenia. Decydując się na taki krok, należy pamiętać o terminowym wykupieniu nowego ubezpieczenia. W przeciwnym razie dojdzie do przerwania ciągłości ubezpieczeniowej i nałożenia kar przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG).

Ubezpieczenie OC wygaśnie w przypadku zakupu używanego samochodu
Jeżeli nabywca kupuje pojazd z ważnym ubezpieczeniem OC, może korzystać z niego do końca obowiązywania umowy. Po jej wygaśnięciu, polisa nie zostanie automatycznie odnowiona. Dlatego decydując się na korzystanie z wykupionej wcześniej polisy, należy pamiętać o podpisaniu kolejnej umowy po wygaśnięciu poprzedniej.

Polisa OC nie przedłuży się w przypadku ubezpieczenia krótkoterminowego
Część pojazdów posiada krótkoterminowe polisy OC, wykupywane na okres maksymalnie 30 dni. W takim przypadku należy pamiętać o odnowieniu ubezpieczenia - nie zostanie ono przedłużone automatycznie.

Zawsze pamiętaj o wykupieniu OC
Jeżeli nie chcesz narazić się na wysokie kary finansowe ze strony UFG, zawsze pamiętaj o zachowaniu ciągłości ubezpieczeniowej. Musisz wykupić choćby najtańszą polisę - tak, by zapewnić sobie ochronę w razie stłuczki spowodowanej z twojej winy.
Jeśli zastanawiasz się, jak znaleźć tanie OC, warto skorzystać z internetowych możliwości. Wystarczy zdać się na serwis porównujący oferty ubezpieczycieli, by otrzymać dostęp do najlepszej opcji. Podając swoje dane w formularzu, można otrzymać szacunkową wycenę i - jeśli będzie odpowiadała oczekiwaniom finansowym - podpisać umowę bez wychodzenia z domu.

Artykuł sponsorowany

reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest całkowicie zamknięte.