• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 11239
  • Dodano: 2022-07-26 / 10:00
  • Komentarzy: 2

  Pluskwy na oddziale pediatrii w Opolu. Szpital przeprasza i zajmuje się ich zwalczaniem

  Dwie czytelniczki zwróciły nam uwagę na problem na oddziale pediatrii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Zgłaszają się osoby pogryzione przez pluskwy. Szpital przeprasza i dokłada starań, by wyeliminować problem.


  Po zbadaniu sprawy okazało się, że podobnych poszkodowanych jest sporo, jednak rodzice nie wiedzieli, że podejrzana wysypka na skórze dziecka to efekt pogryzienia przez pluskwy. - Uważajcie i w miarę możliwości nie śpijcie na tych czerwonych fotelach. Są w nich pluskwy - pisze jedna z opolskich mam.

  Przedstawiliśmy problem w USK, a rzecznik prasowy odniósł się do naszego zapytania:

  - Po otrzymanym zgłoszeniu pogryzienia, przeprowadzamy w oddziale systematyczne parowanie w 90 stopniach Celsjusza łóżek, materacy, poduszek, koców, pościeli, foteli dla rodziców oraz dezynsekcję i fumigację pomieszczeń. Z ogólnodostępnych sal usunęliśmy zabawki, w których mogły zagnieździć się pasożyty - mówi nam Edyta Hanszke-Lodzińska, rzecznik prasowy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

  Wdrożono zapobiegawcze procedury, sprawdzanie.

  - Dzieci wypisywane z oddziału są sprawdzane pod kątem ew. pogryzienia. Poprosiliśmy też opiekunów o zgłaszanie każdego podejrzenia pogryzienia oraz o niewnoszenie do oddziału wózków i nosidełek. Przyjmowani na oddział pacjenci, którzy przynoszą własne poduszki, otrzymują na nie szpitalne poszewki. Skuteczne usunięcie tych pasożytów wymaga, niestety, kilkukrotnego powtarzania czynności dezynsekcyjnych. W trosce o bezpieczeństwo pacjentów, stosujemy środki, które nie szkodzą człowiekowi. Kontaktujemy się w tej sprawie z sanepidem - słyszymy.

  Przepraszamy Pacjentów za tę sytuację i zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby jak najszybciej pozbyć się pasożytów, które nagle pojawiły się w wyremontowanym oddziale.

  O sprawę zapytaliśmy też opolski Sanepid. Czekamy na odpowiedź.

  Zdjęcie (1/5)

  (Fot. Archiwum)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-07-26 12:25:31 [46.204.8.*] id:1644427  
  Luzi: Napisał postów [1340], status [stały bywalec] Reputacja
  Szoook! Bida aż piszczy.

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2022-07-26 17:10:59 [77.113.38.*] id:1644442  
  przemo_opole: Napisał postów [249], status [maniak] Reputacja
  To nie jest wina szpitala. Możesz mieć błysk i laboratoryjną sterylność, a gdy ktoś przywlecze pluskwy to one się zadomowią. Są trudne do zwalczenia. Pluskwa może przetrwać bardzo długo pokarmu, a jako że żywi się krwią, to w takich miejscach żywicieli nie zabraknie.