• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1280
  • Dodano: 2022-08-01 / 16:42
  • Komentarzy: 0

  Postępują prace przy rozbudowie DK45 od Praszki do granicy województwa

  Rozbudowa drogi krajowej nr 45 na odcinku 6,8 km od końca budowanej obwodnicy Praszki do granicy woj. opolskiego i łódzkiego rozpoczęła się w ubiegłym roku i aktualnie zaawansowanie dla tego zadania wynosi około 50 proc.


  Na kilku odcinkach prowadzone są roboty związane z rozbiórką dotychczasowej konstrukcji jezdni, dla niemal 70 proc. inwestycji konstrukcja jezdni została już wymieniona. Wykonawca ułożył także warstwę podbudowy wraz z warstwą wiążącą na połowie odcinka. Trwa budowa ścieżki pieszo - rowerowej oraz przebudowa chodników w miejscowości Sołtysy i Wierzbie. Trwa budowa i przebudowa zatok autobusowych oraz przepustów drogowych.

  W ramach zadania przewidziana jest rozbudowa skrzyżowań o dodatkowe lewoskręty na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 1910 O w kierunku do Ożarowa, a także z drogą gminną nr 100922 O w kierunku na Dalachów, gdzie nastąpi korekta geometrii w zakresie łuku drogi.

  Wykonawcą zadania jest firma ADAC LEWAR z umową na kwotę 30 699 322, 99 zł. Zakończenie prac przy rozbudowie przewiduje się w IV kw. br.

  W związku z prowadzonymi pracami prosimy kierowców o dostosowanie prędkości do istniejących warunków na tym odcinku. Prosimy także o stosowanie się do obowiązującego oznakowania oraz komunikatów osób kierujących ruchem, ponieważ jest to plac budowy.

  Zdjęcie (1/3)

  (Fot. GDDKiA)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".