• Wyświetleń: 3027
    • Dodano: 2016-10-23 / 11:35
    • Komentarzy: 10

Lider doznał pierwszej porażki

Piłkarze Odry Opole niespodziewanie przegrali na własnym boisku z Olimpią Zambrów 0:3 w meczu 14. kolejki II ligi. To pierwsza w tym sezonie  porażka niebiesko – czerwonych, która może kosztować utratę pozycji lidera. Choć na murawie opolanie nie zabłysnęli, to uwagę warto było zwrócić na trybuny, na których zasiadły legendy Odry - Antoni Piechniczek, Roman Wójcicki, Józef Klose czy Józef Młynarczyk.

Tym razem opolscy gracze nie pokazali się z najlepszej strony, co obrazuje wynik spotkania. W pierwszej połowie blisko zdobycia bramki był Marek Gancarczyk, jednak jego trzy podejścia mijały słupki świątyni gości. W 31. minucie z dystansu, na szczęście niecelnie, uderzył Artur Bogusz. W 44. minucie dość niemrawe poczynania gospodarzy skarcił Bartosz Biel, który z lewej strony strzałem w długi słupek pokonał Tobiasza Weinzettela.

W drugiej połowie swojej szansy szukał wprowadzony na boisko w przerwie Dawid Wolny, który urwał się z linii środkowej, ale zatrzymywany przez obrońców gości dograł do Łukasza Staronia, a ten przegrał rywalizację z defensorem Olimpii.  W 51. minucie podczas wykonywania rzutu wolnego przez przyjezdnych sędzia dopatrzył się zagrania ręką stojącego w murze Staronia i podyktował jedenastkę, którą wykorzystał Bogusz. Wynik pojedynku ustalił Sebastian Szerszeń w 59. minucie. Blisko zdobycia honorowego gola głową był Mateusz Bodzioch, jednak piłkę lecącą w światło bramki wybił Bartosz Osoliński.

W następnej kolejce opolan czeka mecz wyjazdowy z Kotwicą Kołobrzeg.

2016-10-23 16:51:31 [94.254.224.*] id:1484435
    karwasztwarz: Napisał postów [277], status [maniak] Reputacja