• Autor: Majlan
  • Wyświetleń: 2394
  • Dodano: 2016-09-20 / 14:17
  • Komentarzy: 2

  Wydział Prawa i Administracji UO świętuje swoje 10-lecie

  Wydział Prawa i Administracji UO świętuje swoje 10-lecie
   <i>(Fot. Dżacheć)</i>

  (Fot. Dżacheć)

  W Auli Błękitnej Collegium Maius Uniwersytetu Opolskiego odbyły się dziś obchody 10. rocznicy utworzenia Wydziału Prawa i Administracji. - Udało nam się niemal z niczego stworzyć prężnie działający wydział – podkreśla obecny jego dziekan, dr hab. Piotr Stec.


  - Przez te 10 lat zyskaliśmy nie tylko uprawnienia do prowadzenia studiów z zakresu prawa, ale także do doktoryzowania prawników i prowadzenia studiów I oraz II stopnia na kierunku administracja. Ostatnim osiągnięciem jest otwarcie II stopnia bezpieczeństwa wewnętrznego – wylicza dziekan.

  - Rozpoczęcie całej tej pracy było sporym przedsięwzięciem i wyzwaniem. Jednak grupa osób, która zebrała się wówczas w Opolu, miała wolę stworzenia czegoś, co zostanie dla potomnych. Było to także ukoronowanie jeszcze wcześniejszych starań o wydział prawa w naszym mieście - dodaje prof. dr hab. Stanisław Stadniczeńko, pierwszy dziekan WPiA UO.

  Jednocześnie dr hab. Stec zachęcał wszystkich potencjalnych studentów do podjęcia edukacji właśnie na opolskiej Alma Mater. - Mamy piękne miasto akademickie i kampus położony w centrum, co jest jego ogromną zaletą. Z ufnością patrzymy w przyszłość, ponieważ dysponujemy wspaniałą kadrę kształcącą wspaniałych studentów. Warto zatem dołączyć do grona ponad 2 tys. studentów Wydziału Prawa i Administracji oraz całej opolskiej społeczności akademickiej.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2016-09-20 18:13:36 [89.74.189.*] id:1477245  
  JotPe: Napisał postów [5172], status [VIP] Reputacja
  Pozdrawiam Pana prof. dr hab. Stanisława Stadniczeńko, pierwszego dziekana WPiA UO oraz mojego byłego promotora pracy magisterskiej!

  Nick:
  Treść:
  2016-09-20 16:31:38 [80.50.135.*] id:1477222  
  Fromage: Napisał postów [777], status [stały bywalec] Reputacja
  10-lecie bezrobocia absolwentów :))

  Nick:
  Treść: