• Autor: Mery
    • Wyświetleń: 16805
    • Dodano: 2016-08-31 / 07:32
    • Komentarzy: 23

    Trwa malowanie nowej chłodni kominowej Elektrowni Opole

    Trwa malowanie nowej chłodni kominowej Elektrowni Opole
    Trwa malowanie nowej chłodni kominowej Elektrowni Opole

    (fot. www.pgegiek.pl)

    Rozbudowa Elektrowni idzie zgodnie z planem. Jedna chłodnia kominowa już góruje nad pozostałymi budynkami na horyzoncie, a druga chłodnia rośne w oczach. Ta pierwsza w dodatku nabiera również kolorów, gdyż trwa jej wielkie malowanie.

    - Obecnie na chłodni kominowej numer 3 (dla nowego bloku nr 5) prowadzone są prace zabezpieczające powierzchnie betonowe specjalnymi żywicami oraz prace malarskie. Do końca 2016 roku chłodnia zostanie pomalowana również grafiką zewnętrzną, utrzymaną w konwencji istniejących już obiektów tj. słońce i księżyc, jednak w zmodyfikowanej postaci - mówi Sandra Apanasionek z biura komunikacji PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

    Zobacz takze Tata nie tylko od święta. Tak zaczyna się jedna z najważniejszych ról w życiu

    Projekty zainspirowane są pracami jakie wpłynęły do Elektrowni Opole w ramach konkursu dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych „Pomalujmy nowe obiekty PGE Elektrowni Opole”.

    - Malowanie chłodni dla bloku nr 5 zaplanowane jest na 6 miesięcy (od lipca do grudnia br.). Prace malarskie będą oczywiście uzależnione od warunków atmosferycznych, ale jak dotąd wszelkie prace idą zgodnie z planem - dodaje Apanasionek.

    Zobacz takze Rozpoznajesz tego mężczyznę? Policja prowadzi poszukiwania

    Natomiast chłodnia Kominowa numer 4 (dla bloku nr 6) obecnie ma ok. 155 m wysokości, czyli o 35 metrów więcej w porównaniu do jej wysokości sprzed miesiąca. Ogólny poziom zaawansowania prac przy rozbudowie Elektrowni Opole na lipiec wyniósł 53%, a więc zakończenie prac nastąpi zgodnie z planem.

    - Przekazanie do eksploatacji bloku nr 5 zaplanowane jest do końca lipca 2018 r. a bloku nr 6 do końca marca 2019 r - kwituje Sandra Apanasionek.
    reklama

    Więcej zdjęć

    Trwa malowanie nowej chłodni kominowej Elektrowni Opole
    Trwa malowanie nowej chłodni kominowej Elektrowni Opole

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2016-08-31 20:56:56 [83.5.192.*] id:1473643  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    ojojoj, żeby się tylko jaka linka nie urwała .......

    Nick:
    Treść:
    2016-08-31 15:13:38 [93.181.151.*] id:1473571  
    Rolnikos: Napisała postów [9312], status [VIP] Reputacja
    To po ile sprzedają tą farbę ?? bym sobie budynki pomalował.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2016-08-31 19:47:02 [83.26.251.*] id:1473620  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    słoneczko czy tęcze na oborze chcesz wymalować? ;)
    2016-08-31 20:56:00 [83.5.192.*] id:1473642  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    eeee, może jaką śwarną rolniczkę ... ;D
    2016-08-31 08:01:20 [90.156.124.*] id:1473445  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    OT. Dzisiaj rusza proces tego zwyrodnialca z Krapkowic, który uśmiercił Wiktorię :) Szkoda, że nasze prawo nie zezwala utopić w szambie tego GNOJA......

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [7]
    2016-08-31 09:32:52 [178.183.159.*] id:1473469  
    lama82: Napisał postów [621], status [rozpisany/na] Reputacja
    nie martw się, pod celą zrobią z nim porządek.
    2016-08-31 09:50:38 [83.22.247.*] id:1473474  
    św_juzef: Napisał postów [12720], status [VIP] Reputacja
    nie zrobią , jak będzie trzeba to będzie miał osobną celę , albo tzw "strózów" którzy za większy przydział papierosów czy kawy, będą pilnowac żeby mu włos z głowy nie spadł, będzie miał PS4, fryzjera, stomatologa, ciuszki , wszystko na koszt podatników ... normalnie to powinien już nie zyć... ale niestety realia są inne , będzie gnój pod specjalnym nadzorem ...
    2016-08-31 17:32:17 [213.196.200.*] id:1473594  
    paulus6: Napisał postów [6307], status [VIP] Reputacja
    --będzie miał PS4, fryzjera, stomatologa, ciuszki , wszystko na koszt podatników -- toż to pobożne życzenia połowy nastolatków,hheheh,oby tylko w to nie uwierzyli bo jeszcze zaczną masowo mordowac nieletnie dziewczyny
    2016-08-31 18:14:25 [90.156.124.*] id:1473600  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    A jak coś nie tak, to jeszcze się chłopczyna poskarży na "nieludzkie traktowanie" jak ten, co to posłał na tamten świat 77 osób w Norwegii /chyba Breivik mu było jak dobrze pamietam/.
    2016-08-31 19:01:40 [31.175.235.*] id:1473614  
    lysy007124: Napisał postów [1777], status [Szycha] Reputacja
    ten z norwegii to w ogóle powinien by publicznie ukamieniowany
    2016-08-31 19:45:13 [83.22.247.*] id:1473619  
    św_juzef: Napisał postów [12720], status [VIP] Reputacja
    byłeś @paulus w jakimś więzieniu ? ...moje dziecko w związku z kierunkiem ksztalcenia było na takiej "wycieczce" w Strzelcach i uwierz mi niektórzy w celach mają PS , dvd, telewizory, pokazywano młodym celę Trynkiewicza z jego "słynną" "pracownią malarską" pracownicy opowiadali im o wielu ciekawych rzeczach jakie się tam dzieją , nie wiem czy wiesz , ale są tzw "dark roomy" gdzie umożliwia się spotkania intymne, że wyżywienie więznia kosztuje polskiego podatnika dwa razy więcej niż pacjenta w szpitalu ... do tego jak się który podkształci to występuje o odszkodowania , bo np "za dużo warzyw dostaje do obiadu", "nutella w kantynie jest za droga" albo bo ma " brzydki widok za oknem" inny że " nie wychodzi na spacer i z tego powodu ma zatwardzenie" inny że " co drugi dzień jest sałatka z buraków do obiadu" :D:D ... niektórych do pierdla dowożą wychudzonych , zapitych , zapuszczonych , a w pierdlu gdzie mają szybszy dostęp do specjalistów niż zwykli pacjenci na wolności, jak podreperują zdrowie , podtuczą się , wyfryzują , wyleczą zęby to na końcu... oskarżą więzienie o złe zajmowanie się nimi i zaniedbania lecznicze ... to nie fikcja @paulus, to się dzieje ...
    2016-08-31 20:21:31 [213.196.200.*] id:1473631  
    paulus6: Napisał postów [6307], status [VIP] Reputacja
    nie byłem w więzieniu,dzięki Bogu,i gdyby tam nawet w każdej celi Jacuzzi było nie chciałbym tam trafić
    2016-08-31 18:10:26 [37.47.74.*] id:1473599  
    pavulans: Napisał postów [1995], status [Szycha] Reputacja
    Najwyżej położona lub raczej podwieszona "Loża Szyderców" w Polsce. Maja mega widok tam na górze. Ciekawe co robia jak jeden dostanie biegunki?

    Nick:
    Treść:
    2016-08-31 08:02:11 [91.212.223.*] id:1473446  
    The Naturator: Napisał postów [2367], status [Szycha] Reputacja
    Niech uważają żeby nie spadli

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2016-08-31 11:16:59 [83.22.247.*] id:1473523  
    św_juzef: Napisał postów [12720], status [VIP] Reputacja
    ja bym raczej sie obawiała bardziej tego żeby ich nie wysadził jakiś śniadawy pracownik ... czy przypadkiem na takich budowach o tak strategicznym znaczeniu w dzisiejszych czasach nie powinno być zakazu pracy dla róznych kolorowych misiów? ... w Belgii jakiś czas temu pożałowali że zatrudnili takich do pracy w elektrowni atomowej ...
    2016-08-31 14:42:09 [83.22.128.*] id:1473555  
    KlocMaMoc: Napisał postów [210], status [maniak] Reputacja
    św_juzefie co Ci te bździągwy z Archeo uczyniły :(
    2016-08-31 08:33:13 [83.26.244.*] id:1473456  
    east: Napisał postów [651], status [rozpisany/na] Reputacja
    Na chłodniach powinny być portrety trzech wielkich: Jakiego, Wiśniewskiego i Gabora. Przecież tylko dzięki ich zaangażowaniu doszło do rozbudowy.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2016-08-31 09:41:36 [217.173.192.*] id:1473470  
    AgulaR: Napisała postów [1754], status [Szycha] Reputacja
    Co racja to racja ;)
    2016-08-31 10:42:40 [178.183.159.*] id:1473505  
    lama82: Napisał postów [621], status [rozpisany/na] Reputacja
    Fajnie by wygadały ich głowy jak Mount Rushmore w USA , tylko że Gabor w czapce kucharza , Wiśnia z maską złodzieja , a Jaki w ortalionie !
    2016-08-31 12:20:19 [77.253.69.*] id:1473536  
    igor111: Napisał postów [153], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    miarę naszych możliwości,
    2016-08-31 12:36:35 [95.50.2.*] id:1473538  
    jacek0667: Napisał postów [1124], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Ja tak to widzę : powinien być wiśniowy wzór na buraczanym tle . Może być trudne do odróżnienia ....
    2016-08-31 13:02:06 [178.183.159.*] id:1473544  
    lama82: Napisał postów [621], status [rozpisany/na] Reputacja
    albo w stylu grafiki Marks,Engels Lenin ,pasuje do nich jak ulał
    2016-08-31 10:16:39 [31.175.235.*] id:1473483  
    lysy007124: Napisał postów [1777], status [Szycha] Reputacja
    fajnie pomalowane tamte kominy

    Nick:
    Treść: